Geen vooruitgang in overleg over Amerikaans schuldenplafond
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Op een nieuwe dag van onderhandelingen tussen Republikeinen en Democraten over het verhogen van het Amerikaanse schuldenplafond zijn de partijen niet nader tot elkaar gekomen. De onderhandelaars hebben het overleg in Washington vrijdagavond (lokale tijd) verlaten, het is niet duidelijk wanneer zij weer om de tafel gaan.
Een van de onderhandelaars namens de Republikeinen, Patrick McHenry, gaf aan dat geen van de partijen er vertrouwen in heeft dat het doel om dit weekend tot een overeenkomst te komen zal worden gehaald. Eerder op de dag onderbraken de Republikeinen de gesprekken zelfs, volgens de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy vanwege "de frustraties dat dit Witte Huis niet wil erkennen dat ze te veel uitgeven", zo verklaarde hij tegenover Fox Business.
President Joe Biden liet middels zijn woordvoerder vanuit Japan weten dat hij er ondanks de "aanzienlijke verdeeldheid" vertrouwen in heeft dat de partijen tot elkaar kunnen komen. Biden zelf zei bij de G7-top in Hiroshima dat hij "helemaal niet" bezorgd is. "Ik ben er nog steeds van overtuigd dat we iets fatsoenlijks zullen bereiken." Dit soort aanvaringen hoort bij onderhandelingen, aldus de president.
Zonder politiek akkoord komen de VS rond 1 juni zonder geld te zitten. Dan heeft het land het maximale bedrag geleend dat het Congres toestaat, waarop deze instelling de lat weer wat moet verhogen. Dat is doorgaans een routineklus in de VS, maar door de spanningen tussen de Republikeinen en Democraten wordt het steeds moeilijker.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
7 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
8 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
9 uur geleden