Geen vooruitgang in overleg over Amerikaans schuldenplafond
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Op een nieuwe dag van onderhandelingen tussen Republikeinen en Democraten over het verhogen van het Amerikaanse schuldenplafond zijn de partijen niet nader tot elkaar gekomen. De onderhandelaars hebben het overleg in Washington vrijdagavond (lokale tijd) verlaten, het is niet duidelijk wanneer zij weer om de tafel gaan.
Een van de onderhandelaars namens de Republikeinen, Patrick McHenry, gaf aan dat geen van de partijen er vertrouwen in heeft dat het doel om dit weekend tot een overeenkomst te komen zal worden gehaald. Eerder op de dag onderbraken de Republikeinen de gesprekken zelfs, volgens de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy vanwege "de frustraties dat dit Witte Huis niet wil erkennen dat ze te veel uitgeven", zo verklaarde hij tegenover Fox Business.
President Joe Biden liet middels zijn woordvoerder vanuit Japan weten dat hij er ondanks de "aanzienlijke verdeeldheid" vertrouwen in heeft dat de partijen tot elkaar kunnen komen. Biden zelf zei bij de G7-top in Hiroshima dat hij "helemaal niet" bezorgd is. "Ik ben er nog steeds van overtuigd dat we iets fatsoenlijks zullen bereiken." Dit soort aanvaringen hoort bij onderhandelingen, aldus de president.
Zonder politiek akkoord komen de VS rond 1 juni zonder geld te zitten. Dan heeft het land het maximale bedrag geleend dat het Congres toestaat, waarop deze instelling de lat weer wat moet verhogen. Dat is doorgaans een routineklus in de VS, maar door de spanningen tussen de Republikeinen en Democraten wordt het steeds moeilijker.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.
16 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.
3 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.
5 uur geledenKOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.
6 uur geleden