Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vooruitgang in overleg over Amerikaans schuldenplafond

Geen vooruitgang in overleg over Amerikaans schuldenplafond

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Op een nieuwe dag van onderhandelingen tussen Republikeinen en Democraten over het verhogen van het Amerikaanse schuldenplafond zijn de partijen niet nader tot elkaar gekomen. De onderhandelaars hebben het overleg in Washington vrijdagavond (lokale tijd) verlaten, het is niet duidelijk wanneer zij weer om de tafel gaan.

Een van de onderhandelaars namens de Republikeinen, Patrick McHenry, gaf aan dat geen van de partijen er vertrouwen in heeft dat het doel om dit weekend tot een overeenkomst te komen zal worden gehaald. Eerder op de dag onderbraken de Republikeinen de gesprekken zelfs, volgens de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy vanwege "de frustraties dat dit Witte Huis niet wil erkennen dat ze te veel uitgeven", zo verklaarde hij tegenover Fox Business.

President Joe Biden liet middels zijn woordvoerder vanuit Japan weten dat hij er ondanks de "aanzienlijke verdeeldheid" vertrouwen in heeft dat de partijen tot elkaar kunnen komen. Biden zelf zei bij de G7-top in Hiroshima dat hij "helemaal niet" bezorgd is. "Ik ben er nog steeds van overtuigd dat we iets fatsoenlijks zullen bereiken." Dit soort aanvaringen hoort bij onderhandelingen, aldus de president.

Zonder politiek akkoord komen de VS rond 1 juni zonder geld te zitten. Dan heeft het land het maximale bedrag geleend dat het Congres toestaat, waarop deze instelling de lat weer wat moet verhogen. Dat is doorgaans een routineklus in de VS, maar door de spanningen tussen de Republikeinen en Democraten wordt het steeds moeilijker.

Meer uit Buitenland

WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

4 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

6 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

6 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

6 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

8 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

8 uur geleden