Geen vluchten vanaf luchthaven Charleroi op dinsdag door acties
CHARLEROI (ANP/BELGA) - Alle vluchten die dinsdag zouden vertrekken vanaf de Belgische luchthaven Charleroi zijn geannuleerd. Dat meldt het vliegveld op zijn website. Gedurende de dag kunnen vliegtuigen nog wel landen op Charleroi. Belgische vakbonden voeren actie voor betere werkomstandigheden en eerlijkere lonen.
De luchthaven, ook populair onder Nederlanders, raadt passagiers aan niet naar het vliegveld te komen. "Passagiers die op die dag zouden vertrekken, zullen in de komende uren gecontacteerd worden door hun luchtvaartmaatschappij voor een nieuwe reservatie of terugbetaling", is te lezen op de website.
Bonden voeren actie in de Europese wijk in Brussel. Daaraan doen verschillende sectoren mee, waaronder horecapersoneel, schoonmakers en beveiligingsmedewerkers. Ook op Brussels Airport zijn bijna alle vertrekkende vluchten dinsdag geannuleerd.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.
4 uur geleden