
Geen vluchten vanaf Brussels Airport op 31 maart door staking
BRUSSEL (ANP/BELGA/RTR) - Op maandag 31 maart vertrekken er geen passagiersvluchten vanaf Brussels Airport door een staking. Ook voor vluchten die er aankomen zal er hinder zijn, waarschuwt de luchthaven.
Het besluit om geen vluchten te laten vertrekken is in overleg gedaan met de luchtvaartmaatschappijen, zegt een woordvoerder van de luchthaven. "Het gaat om 244 vertrekkende vluchten die niet kunnen doorgaan." Reizigers worden geïnformeerd door de vliegmaatschappijen. Brussels Airport vraagt mensen maandag niet naar de luchthaven te komen.
Het grond-en beveiligingspersoneel sluit maandag aan bij een landelijke staking tegen hervormingen op de Belgische arbeidsmarkt. Het is al het tweede landelijke protest tegen voorstellen van de nieuwe regering om de pensioenen en de arbeidsmarkt te hervormen.
Halverwege februari demonstreerden zeker 100.000 mensen in de straten van Brussel. Behalve luchthavenpersoneel deden ook werknemers van het openbaar vervoer mee. Treinpersoneel staakte juist niet, om ervoor te zorgen dat er genoeg mensen naar Brussel konden afreizen om te demonstreren. Deze keer is treinpersoneel wel van plan te demonstreren.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia heeft toeleveranciers opdracht gegeven om de productie van onderdelen voor zijn AI-chip H20 te staken, meldt de technologienieuwssite The Information op basis van ingewijden. Volgens de site hebben onder andere Samsung en Amkor dit te horen gekregen. Mogelijk is de vraag naar deze speciaal voor China ontwikkelde chip zwak.
11 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms heeft een deal gesloten van minstens 10 miljard dollar (ruim 8,6 miljard euro) met Google voor cloudcomputingdiensten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. De deal is onderdeel van de enorme investeringen van het socialemediabedrijf in kunstmatige intelligentie (AI).
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stijging van de Nederlandse huizenprijzen is in juli verder afgezwakt. Daarmee lijkt de eerder geconstateerde toename van het aantal te koop staande woningen ook in het begin van het derde kwartaal een prijsdrukkend effect te hebben.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
9 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
13 uur geleden