Geen vijfde titel op Masters voor judoka Polling
DOHA (ANP) - Judoka Kim Polling gaat aan haar vijfde deelname aan de Masters voor het eerst geen gouden medaille overhouden. De 29-jarige Polling, die in Doha haar rentree maakt op de tatami na dertien maanden afwezigheid, moest het in haar tweede partij in de klasse tot 70 kilogram afleggen tegen de Australische Aoife Coughlan.
Polling kan via de herkansingen nog wel een bronzen medaille pakken. In de strijd om de derde plaats treft ze Sanne van Dijke, haar concurrente in de strijd om een ticket naar de Olympische Spelen van Tokio. Van Dijke bereikte met twee overwinningen de halve finales, maar daarin moest ze het afleggen tegen de Japanse Yoko Ono.
Viervoudig Europees kampioene Polling was zonder al te hoge ambities naar Doha gegaan. "Ik heb vier keer meegedaan aan de Masters en vier keer goud gewonnen, dus wat dat betreft kan ik alleen maar verliezen als ik niet weer goud pak. Maar ik weet niet of dat realistisch is", zei de judoka die in november de EK in Praag oversloeg.
Frank de Wit staat in Doha in de finale van de klasse tot 81 kilogram. De 24-jarige De Wit, al min of meer zeker van deelname aan de Spelen, neemt het daarin op tegen de Georgiër Tato Grigalasjvili. In de klasse tot 63 kilogram bij de vrouwen is voor Sanne Vermeer brons het hoogst haalbare na de nederlaag in de halve finales tegen Nami Nabekura uit Japan. Geke van den Berg (eerste ronde) en Juul Franssen (herkansingen) werden uitgeschakeld in deze gewichtsklasse.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
17 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
17 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden