Geen vierde turngoud voor Japanner Uchimura
TOKIO (ANP) - De Japanse turnlegende Kohei Uchimura wilde nog een keer schitteren. Op de Olympische Spelen in eigen land strandde zaterdag zijn poging nog een gouden olympische medaille aan zijn totaal toe te voegen. In de kwalificaties viel de 32-jarige Japanner uit de rekstok, het toestel waarop hij zich na twee meerkamptitels had gericht.
Uchimura verloor door de val zicht op een plaats bij de beste acht turners. Dat overkwam eerder al Epke Zonderland, die niet viel, maar door een ontregelde voorbereiding in Tokio niet in de buurt kwam van zijn oude niveau. Voor beide turnkampioenen - Zonderland pakte olympisch goud aan de rekstok bij de Spelen van Londen 2012 - was het hun laatste olympische optreden.
Uchimura had wegens schouderproblemen eerder al de meerkamp opgegeven en zich volledig op de rekstok gericht. Zonderland noemde hem vooraf de favoriet voor de titel.
Bart Deurloo maakt nog wel kans op een plaats in de finale. De Rotterdammer staat zevende. Een derde van het aantal deelnemers moet zaterdag nog in actie komen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden