Geen vierde turngoud voor Japanner Uchimura
TOKIO (ANP) - De Japanse turnlegende Kohei Uchimura wilde nog een keer schitteren. Op de Olympische Spelen in eigen land strandde zaterdag zijn poging nog een gouden olympische medaille aan zijn totaal toe te voegen. In de kwalificaties viel de 32-jarige Japanner uit de rekstok, het toestel waarop hij zich na twee meerkamptitels had gericht.
Uchimura verloor door de val zicht op een plaats bij de beste acht turners. Dat overkwam eerder al Epke Zonderland, die niet viel, maar door een ontregelde voorbereiding in Tokio niet in de buurt kwam van zijn oude niveau. Voor beide turnkampioenen - Zonderland pakte olympisch goud aan de rekstok bij de Spelen van Londen 2012 - was het hun laatste olympische optreden.
Uchimura had wegens schouderproblemen eerder al de meerkamp opgegeven en zich volledig op de rekstok gericht. Zonderland noemde hem vooraf de favoriet voor de titel.
Bart Deurloo maakt nog wel kans op een plaats in de finale. De Rotterdammer staat zevende. Een derde van het aantal deelnemers moet zaterdag nog in actie komen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
5 uur geleden