Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

TILBURG (ANP) - Er komt geen vervolgonderzoek naar het vermeende racisme tegen Willem II-aanvaller Jeremy Bokila tijdens de recente wedstrijd tegen NAC Breda. Dat meldt Willem II in een statement op de website.

"Willem II heeft kennisgenomen dat de melding van de club en het interne onderzoek van NAC Breda, geen volledige duidelijkheid over het incident hebben opgeleverd", schrijft de club uit Tilburg. "Daarnaast waren er onvoldoende verklaringen, beeld- of geluidsfragmenten beschikbaar om een oordeel te vellen."

"Hoewel er geen opvolging wordt gegeven, doet dit niets af aan de ernst van de melding en de impact ervan binnen de club", voegde algemeen directeur Merijn Goris toe. "Dit geldt ook voor de haatdragende en racistische berichten die Jeremy Bokila online heeft ontvangen. Op verzoek van Jeremy Bokila en de spelersgroep accepteert Willem II de uitkomst en sluit de club hiermee de kwestie af."

NAC meldde zondag dat het geen bewijs had gevonden voor het vermeende racisme tegen Bokila tijdens de wedstrijd van 24 november. Uit het onderzoek was "geen algehele conclusie te trekken, anders dan dat onduidelijk blijft wat er precies is gebeurd", verklaarde de club uit Breda.

Ook meldde NAC dat Matthew Garbett, die eerder werd genoemd als mogelijke schuldige, buiten zijn schuld om betrokken was geraakt bij het incident. "Matthew is onterecht aangewezen als mogelijke dader", aldus NAC.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

13 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

13 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

13 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

14 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

14 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

15 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

16 uur geleden