Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

TILBURG (ANP) - Er komt geen vervolgonderzoek naar het vermeende racisme tegen Willem II-aanvaller Jeremy Bokila tijdens de recente wedstrijd tegen NAC Breda. Dat meldt Willem II in een statement op de website.

"Willem II heeft kennisgenomen dat de melding van de club en het interne onderzoek van NAC Breda, geen volledige duidelijkheid over het incident hebben opgeleverd", schrijft de club uit Tilburg. "Daarnaast waren er onvoldoende verklaringen, beeld- of geluidsfragmenten beschikbaar om een oordeel te vellen."

"Hoewel er geen opvolging wordt gegeven, doet dit niets af aan de ernst van de melding en de impact ervan binnen de club", voegde algemeen directeur Merijn Goris toe. "Dit geldt ook voor de haatdragende en racistische berichten die Jeremy Bokila online heeft ontvangen. Op verzoek van Jeremy Bokila en de spelersgroep accepteert Willem II de uitkomst en sluit de club hiermee de kwestie af."

NAC meldde zondag dat het geen bewijs had gevonden voor het vermeende racisme tegen Bokila tijdens de wedstrijd van 24 november. Uit het onderzoek was "geen algehele conclusie te trekken, anders dan dat onduidelijk blijft wat er precies is gebeurd", verklaarde de club uit Breda.

Ook meldde NAC dat Matthew Garbett, die eerder werd genoemd als mogelijke schuldige, buiten zijn schuld om betrokken was geraakt bij het incident. "Matthew is onterecht aangewezen als mogelijke dader", aldus NAC.

Meer uit Voetbal

FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

1 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

3 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

4 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

4 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

7 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

22 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

23 uur geleden