Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

Geen vervolgonderzoek vermeend racisme tegen Willem II-speler

TILBURG (ANP) - Er komt geen vervolgonderzoek naar het vermeende racisme tegen Willem II-aanvaller Jeremy Bokila tijdens de recente wedstrijd tegen NAC Breda. Dat meldt Willem II in een statement op de website.

"Willem II heeft kennisgenomen dat de melding van de club en het interne onderzoek van NAC Breda, geen volledige duidelijkheid over het incident hebben opgeleverd", schrijft de club uit Tilburg. "Daarnaast waren er onvoldoende verklaringen, beeld- of geluidsfragmenten beschikbaar om een oordeel te vellen."

"Hoewel er geen opvolging wordt gegeven, doet dit niets af aan de ernst van de melding en de impact ervan binnen de club", voegde algemeen directeur Merijn Goris toe. "Dit geldt ook voor de haatdragende en racistische berichten die Jeremy Bokila online heeft ontvangen. Op verzoek van Jeremy Bokila en de spelersgroep accepteert Willem II de uitkomst en sluit de club hiermee de kwestie af."

NAC meldde zondag dat het geen bewijs had gevonden voor het vermeende racisme tegen Bokila tijdens de wedstrijd van 24 november. Uit het onderzoek was "geen algehele conclusie te trekken, anders dan dat onduidelijk blijft wat er precies is gebeurd", verklaarde de club uit Breda.

Ook meldde NAC dat Matthew Garbett, die eerder werd genoemd als mogelijke schuldige, buiten zijn schuld om betrokken was geraakt bij het incident. "Matthew is onterecht aangewezen als mogelijke dader", aldus NAC.

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

5 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

6 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

9 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

9 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

11 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

14 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden