Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen vervolgingsplannen om toeslagenaffaire

Geen vervolgingsplannen om toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - De vaste commissie voor Financiën in de Tweede Kamer heeft "geen enkele intentie" om ambtenaren of verantwoordelijk staatssecretaris Menno Snel te laten vervolgen voor hun rol in de toeslagenaffaire bij de Belastingdienst. Dat heeft voorzitter Anne Mulder (VVD) "met klem" benadrukt in een ingelaste vergadering.

Eind vorige week lekte een vertrouwelijke notitie uit over de procedurele mogelijkheden om betrokkenen bij de toeslagenaffaire strafrechtelijk aan te pakken. Dat stuk bleek te zijn opgesteld op verzoek van een werkgroep van drie Kamerleden: Renske Leijten (SP), Pieter Omtzigt (CDA) en Farid Azarkan (DENK). De overige commissieleden zeggen nu dat die dat op eigen houtje hebben gedaan. "Strikt genomen" is dat zo, aldus Mulder.

De werkgroep was gevraagd een hoorzitting voor te bereiden over dit politiek gevoelige onderwerp. Omtzigt erkent dat de drie leden daar "op eigen initiatief" de mogelijke juridische consequenties bij hebben betrokken. Het was volgens hem slechts de bedoeling om "de informatiepositie van de Kamer" te verbeteren in de aanloop naar het rondetafelgesprek. De CDA'er benadrukt dat het stuk binnenshuis had moeten blijven.

Geen kwaad in de zin

Azarkan vindt de gekozen aanpak "in de geest van het mandaat" dat de werkgroep van de Kamercommissie had gekregen. Hij wijst erop dat in een debat over de toeslagenaffaire begin juli, verscheidene Kamerleden al zeiden dat de misstanden bij de fiscus niet zonder gevolgen konden blijven. Hij noemt het dan ook "in lijn met de zware woorden die we allemaal gebruikt hebben" om de mogelijkheden daartoe in kaart te brengen.

Ook Leijten benadrukt dat de drie Kamerleden geen kwaad in de zin hadden toen zij de notitie in vertrouwelijkheid lieten opstellen en ronddelen onder de commissieleden. "Als we al iets moeten onderzoeken, dan is het hoe dit op straat terecht is gekomen", vindt zij.

Meer uit Politiek

Paul hield besluit loon arbeidsmigranten stil tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.

5 dagen geleden
Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

1 week geleden
Van den Brink stuurt eventuele asielzoekers vanuit Ceuta terug

DEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.

1 week geleden
Jetten moedigt jonge queers aan openlijk zichzelf te zijn

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.

1 week geleden
Halsema: Pride is zowel feest als protest

AMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.

1 week geleden
Kabinet: Spanje moet doen wat nodig is om grens te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.

1 week geleden
Jetten hekelt 'lelijk vandalisme' om azc in Engelen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.

1 week geleden