Geen verrassingen op Super Tuesday: Biden en Trump winnen
WASHINGTON (ANP) - Super Tuesday, de doorgaans zo belangrijke dag in Amerikaanse presidentiële voorverkiezingen, heeft vooralsnog niet tot verrassingen geleid.
Voormalig president Donald Trump won de Republikeinse voorverkiezingen in Virginia, North Carolina, Oklahoma, Tennessee, Arkansas, Maine en Massachussetts en haalt volgens The New York Times mogelijk alle vijftien Super Tuesday-staten binnen. Nikki Haley, de voormalige gouverneur van South Carolina, biedt alleen serieuze tegenstand in Vermont, waar zij en Trump nek aan nek gaan.
Aan de Democratische kant claimde president Biden overwinningen in Iowa, Virginia, North Carolina, Tennessee, Oklahoma, Vermont, Arkansas, Maine en Massachussetts. Biden is de enige door het Democratische partijbestuur gesteunde kandidaat en er bestaat geen twijfel dat hij de presidentsnominatie wint.
In de staten in het westen van het land zijn de stembureaus nog open. In Californië sluiten ze pas om 05.00 uur Nederlandse tijd, in Alaska zelfs pas om 06.00 uur.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
10 uur geleden