Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen verrassingen in reeks Amerikaanse staten

Geen verrassingen in reeks Amerikaanse staten

WASHINGTON (ANP) - Voorlopige uitslagen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn in een reeks staten in lijn met de verwachtingen. Een overzicht.

Grote nieuwsmedia melden dat zittend president Donald Trump op de winst kan rekenen in Tennessee (11 kiesmannen), Indiana (11), Alabama (9), Louisiana (8), Kentucky (8), Oklahoma (7), Mississippi (6), Arkansas (6), West Virginia (5), Wyoming (3), North Dakota (3), South Dakota (3).

Joe Biden heeft volgens Amerikaanse media de meeste stemmen gekregen in New York (29 kiesmannen), Illinois (20), New Jersey (14), Virginia (13), Massachusetts (11), Maryland (10), Colorado (9), Connecticut (7), New Mexico (5), Rhode Island (4), Delaware (3), Vermont (3), Washington D.C. (3) en Maine (2).

Deze voorlopige uitkomsten bevatten geen verrassingen. Geen van de staten gold als 'swing state', zoals de staten worden genoemd waar het volgens opiniepeilers alle kanten op kon gaan.

Wie 270 of meer kiesmannen achter zich heeft, wint de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Venezuela beschuldigt VS van onderscheppen vissersboot

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

51 minuten geleden
Israëlisch leger doorzoekt woning Palestijnse Oscarwinnaar

AT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.

55 minuten geleden
Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

10 uur geleden
Duizenden demonstreren in Berlijn tegen oorlog in Gaza

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.

11 uur geleden
Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

13 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.

13 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.

14 uur geleden