Geen verrassingen in reeks Amerikaanse staten
WASHINGTON (ANP) - Voorlopige uitslagen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn in een reeks staten in lijn met de verwachtingen. Een overzicht.
Grote nieuwsmedia melden dat zittend president Donald Trump op de winst kan rekenen in Tennessee (11 kiesmannen), Indiana (11), Alabama (9), Louisiana (8), Kentucky (8), Oklahoma (7), Mississippi (6), Arkansas (6), West Virginia (5), Wyoming (3), North Dakota (3), South Dakota (3).
Joe Biden heeft volgens Amerikaanse media de meeste stemmen gekregen in New York (29 kiesmannen), Illinois (20), New Jersey (14), Virginia (13), Massachusetts (11), Maryland (10), Colorado (9), Connecticut (7), New Mexico (5), Rhode Island (4), Delaware (3), Vermont (3), Washington D.C. (3) en Maine (2).
Deze voorlopige uitkomsten bevatten geen verrassingen. Geen van de staten gold als 'swing state', zoals de staten worden genoemd waar het volgens opiniepeilers alle kanten op kon gaan.
Wie 270 of meer kiesmannen achter zich heeft, wint de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.
35 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven kwamen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar". Hij woonde vrijdagavond een herdenkingsdienst bij in een synagoge in Sydney voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee. Albanese zei in een toespraak dat de bijeenkomst in de synagoge "een avond van eenheid, veerkracht, trots, geloof en liefde" was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
9 uur geleden