Geen verrassingen in reeks Amerikaanse staten
WASHINGTON (ANP) - Voorlopige uitslagen van de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn in een reeks staten in lijn met de verwachtingen. Een overzicht.
Grote nieuwsmedia melden dat zittend president Donald Trump op de winst kan rekenen in Tennessee (11 kiesmannen), Indiana (11), Alabama (9), Louisiana (8), Kentucky (8), Oklahoma (7), Mississippi (6), Arkansas (6), West Virginia (5), Wyoming (3), North Dakota (3), South Dakota (3).
Joe Biden heeft volgens Amerikaanse media de meeste stemmen gekregen in New York (29 kiesmannen), Illinois (20), New Jersey (14), Virginia (13), Massachusetts (11), Maryland (10), Colorado (9), Connecticut (7), New Mexico (5), Rhode Island (4), Delaware (3), Vermont (3), Washington D.C. (3) en Maine (2).
Deze voorlopige uitkomsten bevatten geen verrassingen. Geen van de staten gold als 'swing state', zoals de staten worden genoemd waar het volgens opiniepeilers alle kanten op kon gaan.
Wie 270 of meer kiesmannen achter zich heeft, wint de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt een grote aanval te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat infrastructuur en militaire industrie onder vuur zijn genomen. Oekraïense media berichten dat bij beschietingen met ballistische raketten ook burgers gewond zijn geraakt, onder wie een tienermeisje.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
7 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
10 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
10 uur geleden