Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen verrassingen in Michigan: Biden en Trump winnen primaries

Geen verrassingen in Michigan: Biden en Trump winnen primaries

LANSING (ANP) - De voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Michigan hebben niet tot verrassingen geleid. Aan Democratische zijde won president Joe Biden ruim, hij stond in een tussentijdse uitslag op 81 procent van de stemmen. Aan Republikeinse zijde kreeg voormalig president Donald Trump met 68 procent een flinke meerderheid. Alle grote Amerikaanse media hebben Biden en Trump tot winnaars uitgeroepen.

Waar Trump in Nikki Haley, die bijna een derde van de stemmen kreeg, nog enigszins serieuze tegenstand heeft voor de presidentsnominatie van zijn partij, heeft Biden nauwelijks concurrentie. Figuren als de schrijfster Marianne Williamson (3 procent) en Dean Phillips (3 procent), een vrij onbekend lid van het Huis van Afgevaardigden, trekken hoogstens proteststemmen.

Toch werd de Democratische voorverkiezing in Michigan, waar veel kiezers een Arabische achtergrond hebben, nauwlettend gevolgd. Amerikaanse moslimorganisaties en progressieve groepen hadden opgeroepen om uit protest tegen Bidens onvoorwaardelijke steun voor Israël blanco te stemmen. Die actie kreeg de steun van tal van progressieve prominenten in de staat.

'Uncommitted'

Volgens tussentijdse uitslagen vinkten ruim 77.000 kiezers het vakje 'uncommitted' aan en kozen daarmee voor geen enkele Democratische kandidaat. Dat komt neer op zo'n 12 procent van de stemmen en dat wordt gezien als een fors aantal. Trump won bij de presidentsverkiezingen van 2016 in de staat van de Democrate Hillary Clinton met ongeveer 11.000 stemmen verschil.

Michigan heeft iets meer dan 10 miljoen inwoners en heeft sinds 1992 bij presidentsverkiezingen bijna altijd met een kleine meerderheid Democratisch gestemd. Biden won er bij de vorige presidentsverkiezingen van Trump, toen met ongeveer 150.000 stemmen verschil.

Meer uit Buitenland

VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

17 minuten geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

21 minuten geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

24 minuten geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

1 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

1 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

3 uur geleden