Geen vergunningen voor vreugdevuren Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Den Haag geeft definitief geen toestemming voor vreugdevuren op de stranden van Scheveningen en Duindorp. De organisatoren voldoen niet aan de eisen en krijgen daarom geen vergunning. "Dat betekent dat er dit jaar geen vergunde vreugdevuren op Scheveningen en in Duindorp zullen plaatsvinden", laat waarnemend burgemeester Johan Remkes dinsdag weten.
De bouwers hebben onder meer geen aansprakelijkheidsverzekering kunnen afsluiten. Er was wel een offerte van een tussenpersoon, maar dat is voor de gemeente niet genoeg. Brandweer en politie waren kritisch over de voorgestelde maatregelen voor de veiligheid van de bezoekers. Ook hebben de organisatoren niet laten uitrekenen hoeveel stikstof in natuurgebieden belandt bij de brand.
De bouwers van de vreugdevuren moesten dit jaar voor het eerst vergunningen aanvragen, nadat afgelopen jaarwisseling een vonkenregen veel schade aanrichtte in Scheveningen.
Nieuwjaarsrivaliteit
Remkes laat de deur open voor een vreugdevuur volgend jaar, bij de jaarwisseling van 2020 naar 2021. Daar wil hij samen met de buurten naar kijken.
Scheveningen en Duindorp hebben al jaren een grote nieuwjaarsrivaliteit met elkaar. Beide buurten probeerden de hoogste vuurstapel te bouwen. De Scheveningse stapel was afgelopen jaarwisseling ruim 45 meter hoog, die van Duindorp bijna 49 meter. Vroeger had vrijwel elke straat in Den Haag zijn eigen vreugdevuur. Bewoners gingen kerstbomen 'rausen' en maakten daar hoge stapels van. Dat leidde elk jaar tot rellen en schade. Daarom werden de vuren in de jaren negentig verplaatst naar het strand.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B vrijgesproken van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018. Er is onvoldoende steunbewijs. Het Openbaar Ministerie had om dezelfde reden om vrijspraak gevraagd.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam oordeelt in de zedenzaak tegen Ali B dat er voldoende wettig en overtuigend bewijs is voor het verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een stewardess van KLM wordt getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ministerie van Volksgezondheid na berichtgeving van RTL Nieuws. De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.
1 uur geleden