Geen vergoeding vloerenmaker ingestorte parkeergarage Eindhoven
ARNHEM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is niet aansprakelijk voor de geleden schade van een vloerenmaker na het instorten van een parkeergarage bij Eindhoven Airport. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden deed dinsdag uitspraak in het hoger beroep dat BubbleDeck had aangetekend. De vloerenmaker was in eerste aanleg door de rechter in het ongelijk gesteld in zijn claim dat BAM als hoofdaannemer verantwoordelijk zou zijn voor de instorting en daarmee voor de reputatieschade van BubbleDeck.
Het hof oordeelt dat de verschenen rapporten over de instorting onvoldoende bewijs bieden voor de conclusie dat BAM bouwfouten heeft gemaakt bij de parkeergarage. Ook hoefde het bedrijf volgens het gerechtshof "niet te begrijpen dat de vloer op instorten stond".
Ook vindt het hof dat BAM niet onrechtmatig heeft gehandeld door een onderzoeksrapport over de zaak te publiceren waarin de vloerenproducent werd genoemd. Het betrof hier immers een "neutrale samenvatting" en er was "groot maatschappelijk belang" bij het openbaren van de onderzoeksresultaten.
In september 2017 werd in verschillende onderzoeken geconcludeerd dat de instorting van de parkeergarage in aanbouw werd veroorzaakt doordat de vloeren niet sterk genoeg waren. Hierop stapte de maker van de vloeren naar de rechter. Het bedrijf had 10 miljoen euro geëist van BAM omdat het na het ongeluk geen nieuwe opdrachten meer zou krijgen.
Meer uit Binnenland
BERGEN (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper, bekend van onder meer het boek Het Zakmes, is dinsdagavond op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft uitgeverij Hoogland & Van Klaveren woensdag bekendgemaakt.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO heeft besloten weer naar het Eurovisie Songfestival te gaan om weer de verbinding met Europa te zoeken. Dat zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over het besluit om in tegenstelling tot AVROTROS wel naar Bulgarije af te reizen.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland keert na een jaar afwezigheid terug op het Eurovisie Songfestival. Een onafhankelijk team van experts verzorgt vanuit de NPO de Nederlandse deelname in 2027, heeft de NPO woensdag bekendgemaakt. De NOS is verantwoordelijk voor de verslaggeving, voorbeschouwingen en het commentaar.
51 minuten geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van de dodelijke aanrijding in het Zeeuwse Vogelwaarde komt donderdag op vrije voeten. De advocaten van J. vroegen de rechtbank woensdag tijdens de eerste inleidende zitting om het voorarrest van hun cliënt te schorsen. Dat heeft de rechtbank onder een aantal strenge voorwaarden toegewezen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mark Teurlings, de advocaat van oud-gemeenteambtenaar Jim B., meent dat het voor justitie een hele "uitdaging" is om hem veroordeeld te krijgen. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar tegen B. voor corruptie, computervredebreuk en medeplichtigheid aan geweld. De informatie die hij heeft opgezocht in de systemen van de gemeente Amsterdam is volgens justitie gebruikt bij zeker 95 geweldsincidenten. "Twaalf jaar voor een man die niemand heeft aangeraakt, het past niet bij zijn rol", zei Teurlings.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak excuses voor de gebrekkige bescherming van rechten van omwonenden van Schiphol, adviseren onderzoekers van AT Osborne aan het kabinet. Hun advies draait om regels voor het gebruik van de verschillende landingsbanen van Schiphol om geluidsoverlast te beperken. Besluiten daarover zijn niet in wetgeving vastgelegd, concludeert het adviesbureau.
2 uur geledenOOTMARSUM (ANP) - De zeventiende editie van The Passion wordt volgend jaar uitgezonden vanuit het Twentse stadje Ootmarsum, onderdeel van de gemeente Dinkelland. Dat werd woensdag bekendgemaakt door de Poaskearls, een groep van acht jongemannen die traditioneel door de straten van Ootmarsum trekken om het paasfeest aan te kondigen. De uitzending is live op Witte Donderdag 25 maart bij KRO-NCRV op NPO 1.
2 uur geleden