Geen vergoeding vloerenmaker ingestorte parkeergarage Eindhoven
ARNHEM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is niet aansprakelijk voor de geleden schade van een vloerenmaker na het instorten van een parkeergarage bij Eindhoven Airport. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden deed dinsdag uitspraak in het hoger beroep dat BubbleDeck had aangetekend. De vloerenmaker was in eerste aanleg door de rechter in het ongelijk gesteld in zijn claim dat BAM als hoofdaannemer verantwoordelijk zou zijn voor de instorting en daarmee voor de reputatieschade van BubbleDeck.
Het hof oordeelt dat de verschenen rapporten over de instorting onvoldoende bewijs bieden voor de conclusie dat BAM bouwfouten heeft gemaakt bij de parkeergarage. Ook hoefde het bedrijf volgens het gerechtshof "niet te begrijpen dat de vloer op instorten stond".
Ook vindt het hof dat BAM niet onrechtmatig heeft gehandeld door een onderzoeksrapport over de zaak te publiceren waarin de vloerenproducent werd genoemd. Het betrof hier immers een "neutrale samenvatting" en er was "groot maatschappelijk belang" bij het openbaren van de onderzoeksresultaten.
In september 2017 werd in verschillende onderzoeken geconcludeerd dat de instorting van de parkeergarage in aanbouw werd veroorzaakt doordat de vloeren niet sterk genoeg waren. Hierop stapte de maker van de vloeren naar de rechter. Het bedrijf had 10 miljoen euro geëist van BAM omdat het na het ongeluk geen nieuwe opdrachten meer zou krijgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij discussies over coronamaatregelen was in het kabinet soms te veel sprake van "maakbaarheidsdenken", zei toenmalig vicepremier Carola Schouten tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Als we op die manier gaan kijken, doet het niet helemaal recht aan de werkelijkheid."
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Internationale studenten leveren over hun hele levensloop gemiddeld een positieve bijdrage aan de Nederlandse overheidsfinanciën. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) na een onderzoek. Deze uitkomst is in lijn met eerdere analyses van het CPB.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het hele land vanwege zware onweersbuien. Eerst gold de weerswaarschuwing alleen voor de kustprovincies en de Waddeneilanden. De onweersbuien zullen volgens het KNMI eerst aan de kust plaatsvinden, waarna ze landinwaarts zullen trekken. Maandagavond wordt het geleidelijk droger.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Alle scholen op Sint Maarten zijn maandag 31 augustus gesloten vanwege slecht weer. Voor het eiland geldt een overstromingswaarschuwing, zo heeft de regering zondagavond (lokale tijd) laten weten.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.
15 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
19 uur geleden