Geen verbod op huurtransfers verwante clubs in Premier League
LONDEN (ANP) - De Engelse Premier League is er niet in geslaagd huurtransfers tussen verwante clubs in januari te verbieden. Met die door de meeste kleinere clubs gesteunde maatregel moest worden voorkomen dat een club als Newcastle United een speler zou kunnen lenen van een ander team dat in handen is van het Public Investment Fund van Saudi-Arabië.
Zo was er sprake van dat de Portugees Rúben Neves van Al-Hilal tijdelijk zou overstappen naar Newcastle om de langdurige schorsing van Sandro Tonali op te vangen. De Italiaanse middenvelder is voor tien maanden geschorst voor het overtreden van de gokregels.
De Premier League had een meerderheid van veertien clubs op een totaal van twintig nodig om de maatregel door te voeren. Media melden dat bij de stemming slechts dertien clubs het voorstel steunden, zodat nu ook bijvoorbeeld Manchester City in de winterpauze spelers kan lenen van clubs die eigendom zijn van de City Football Group.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
6 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
10 uur geleden