Geen veranderingen in Belgische selectie, Casteels keept op EK
TUBEKE (ANP/BELGA) - De Belgische bondscoach Domenico Tedesco heeft geen veranderingen aangebracht in zijn selectie voor het aankomende EK voetbal. De 38-jarige coach hield op de dag van de deadline vast aan dezelfde 25 spelers die hij vorige week bekendmaakte. Mandela Keita en Arne Engels, die als reserves bij de nationale ploeg waren, verlaten de selectie.
"25 is niet te veel en niet te weinig. Ik heb daar een goed gevoel bij, er is zowel kwaliteit als kwantiteit", zei Tedesco tijdens een persmoment. "Het gaat om een groepsgevoel. Keita en Engels hebben een hele goede indruk achtergelaten, maar ons basisidee was altijd om met 25 spelers naar Duitsland te gaan en dat wisten zij ook wel."
Tedesco verklapte vrijdag ook dat doelman Koen Casteels onder de lat staat tijdens het EK. De keeper van VfL Wolfsburg won de concurrentiestrijd van Matz Sels en Thomas Kaminski. Zoals eerder al bekend werd, maakt doelman Thibaut Courtois geen deel uit van de Belgische ploeg.
Vertonghen
"Vrijdagochtend hebben we dat met de doelmannen besproken", verklaarde Tedesco. "We hebben het geluk dat we met drie goede doelmannen naar het EK kunnen. Kaminski heeft een fantastisch seizoen gehad met Luton Town en Sels heeft getoond klaar te zijn. In de uiteindelijke beslissing draaide het om details."
Verdediger Jan Vertonghen van Anderlecht heeft een plek in de selectie gekregen. De oud-Ajacied kampt nog met een blessure en verscheen vrijdag niet op de training. Arthur Theate, Youri Tielemans en Loïs Openda trainden apart.
België speelt zijn eerste wedstrijd op het EK op 17 juni tegen Slowakije. Daarna staan groepsduels met Roemenië en Oekraïne op het programma.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
9 uur geleden