
Geen Van Aert, wel Dumoulin in Clásica San Sebastián
SAN SEBASTIAN (ANP) - Wout van Aert neemt zaterdag niet deel aan de Clásica San Sebastián, de Baskische wielerklassieker. Zijn ploeg Jumbo-Visma meldt dat de Belg, winnaar van drie ritten en de groene trui in de Tour de France, mede vanwege een verkoudheid "wat extra rust" neemt. Dat geldt ook voor Tourwinnaar Jonas Vingegaard. De Deen kondigde zelf al aan dat hij het na diverse huldigingen even rustig aan gaat doen.
Wel in de ploeg voor de Spaanse koers zit Tom Dumoulin. De Limburger is in voorbereiding op de WK, in september in Australië. Later dit jaar beëindigt Dumoulin zijn wielerloopbaan.
De ploeg voor de Clásica bestaat verder uit Gijs Leemreize, Robert Gesink, Timo Roosen, Lennard Hofstede, de Australiër Chris Harper en de Belg Tiesj Benoot, de enige van het zevental die ook in de Tour actief was.
Meer uit Sport
GUÉRET (ANP) - Kimberley Le Court heeft de vijfde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige op Mauritius geboren renster van AG Insurance - Soudal was de beste in de sprint van een kleine groep met de meeste klassementsfavorieten, voor Demi Vollering en Anna van der Breggen.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
19 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
20 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
1 dag geleden