'Geen vaccin voor verkiezing VS door nieuwe richtlijnen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft nieuwe richtlijnen gepubliceerd voor farmaceuten die spoedgoedkeuring willen om een coronavaccin op de markt te brengen. Uit veiligheidsoverwegingen moet zeker twee maanden gegevens worden verzameld over vrijwilligers die zijn ingeënt met middelen die in ontwikkeling zijn. Dat betekent volgens Amerikaanse media dat het lastig kan worden om voor de presidentsverkiezing nog met een vaccin te komen.
Farmaceuten moeten in die twee maanden blijven bijhouden wat de bijwerkingen zijn van nieuwe middelen tegen het coronavirus. De toezichthouder wil zo garanderen dat vaccins veilig zijn voordat ze aan miljoenen Amerikanen worden verstrekt. Het besluit is een tegenvaller voor president Donald Trump, die heeft gesuggereerd dat wel een vaccin beschikbaar komt voor de verkiezingsdag.
The New York Times had eerder op basis van anonieme bronnen bericht dat het Witte Huis dwarslag bij publicatie van de nieuwe richtlijnen. De informatie verscheen uiteindelijk zonder nadere toelichting op de site van de toezichthouder.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geleden