'Geen vaccin voor verkiezing VS door nieuwe richtlijnen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft nieuwe richtlijnen gepubliceerd voor farmaceuten die spoedgoedkeuring willen om een coronavaccin op de markt te brengen. Uit veiligheidsoverwegingen moet zeker twee maanden gegevens worden verzameld over vrijwilligers die zijn ingeënt met middelen die in ontwikkeling zijn. Dat betekent volgens Amerikaanse media dat het lastig kan worden om voor de presidentsverkiezing nog met een vaccin te komen.
Farmaceuten moeten in die twee maanden blijven bijhouden wat de bijwerkingen zijn van nieuwe middelen tegen het coronavirus. De toezichthouder wil zo garanderen dat vaccins veilig zijn voordat ze aan miljoenen Amerikanen worden verstrekt. Het besluit is een tegenvaller voor president Donald Trump, die heeft gesuggereerd dat wel een vaccin beschikbaar komt voor de verkiezingsdag.
The New York Times had eerder op basis van anonieme bronnen bericht dat het Witte Huis dwarslag bij publicatie van de nieuwe richtlijnen. De informatie verscheen uiteindelijk zonder nadere toelichting op de site van de toezichthouder.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
37 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
10 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
15 uur geleden