'Geen vaccin voor verkiezing VS door nieuwe richtlijnen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft nieuwe richtlijnen gepubliceerd voor farmaceuten die spoedgoedkeuring willen om een coronavaccin op de markt te brengen. Uit veiligheidsoverwegingen moet zeker twee maanden gegevens worden verzameld over vrijwilligers die zijn ingeënt met middelen die in ontwikkeling zijn. Dat betekent volgens Amerikaanse media dat het lastig kan worden om voor de presidentsverkiezing nog met een vaccin te komen.
Farmaceuten moeten in die twee maanden blijven bijhouden wat de bijwerkingen zijn van nieuwe middelen tegen het coronavirus. De toezichthouder wil zo garanderen dat vaccins veilig zijn voordat ze aan miljoenen Amerikanen worden verstrekt. Het besluit is een tegenvaller voor president Donald Trump, die heeft gesuggereerd dat wel een vaccin beschikbaar komt voor de verkiezingsdag.
The New York Times had eerder op basis van anonieme bronnen bericht dat het Witte Huis dwarslag bij publicatie van de nieuwe richtlijnen. De informatie verscheen uiteindelijk zonder nadere toelichting op de site van de toezichthouder.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
6 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden