Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen uitstel van omkopingszaak tegen zieke Berlusconi

Geen uitstel van omkopingszaak tegen zieke Berlusconi

MILAAN (ANP/RTR) - De omkopingszaak tegen de Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi wordt niet uitgesteld, zo heeft een rechtbank bepaald. Er was door de openbare aanklager een tijdelijke opschorting aangevraagd vanwege de gezondheidsproblemen van de 84-jarige politicus.

De rechtbank zegt optimistisch te zijn over het herstel van de leider van Forza Italia. Daarom vindt de eerstvolgende hoorzitting op 8 september plaats. Hoewel dat nog even duurt, zijn het openbaar ministerie en de verdediging niet enthousiast.

Het is volgens de aanklager onwaarschijnlijk dat Berlusconi tegen die tijd genezen is van zijn "psychiatrische en neurologische aandoeningen". Zijn eigen advocaat waarschuwt dat Berlusconi's onvermogen om het proces bij te wonen nadelig kan uitpakken voor de andere verdachten. Het proces is al meerdere keren uitgesteld vanwege Berlusconi's gezondheid.

De rechtszaak gaat over het omkopen van getuigen tijdens een eerder proces over zijn omgang met een minderjarige prostituee. Berlusconi kreeg daar in 2013 zeven jaar cel voor opgelegd, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. In het nieuwe proces staan in totaal 29 verdachten terecht, onder wie de jonge vrouwen die Berlusconi zou hebben omgekocht.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

6 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

10 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

43 minuten geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

10 uur geleden