Geen uitstel van omkopingszaak tegen zieke Berlusconi
MILAAN (ANP/RTR) - De omkopingszaak tegen de Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi wordt niet uitgesteld, zo heeft een rechtbank bepaald. Er was door de openbare aanklager een tijdelijke opschorting aangevraagd vanwege de gezondheidsproblemen van de 84-jarige politicus.
De rechtbank zegt optimistisch te zijn over het herstel van de leider van Forza Italia. Daarom vindt de eerstvolgende hoorzitting op 8 september plaats. Hoewel dat nog even duurt, zijn het openbaar ministerie en de verdediging niet enthousiast.
Het is volgens de aanklager onwaarschijnlijk dat Berlusconi tegen die tijd genezen is van zijn "psychiatrische en neurologische aandoeningen". Zijn eigen advocaat waarschuwt dat Berlusconi's onvermogen om het proces bij te wonen nadelig kan uitpakken voor de andere verdachten. Het proces is al meerdere keren uitgesteld vanwege Berlusconi's gezondheid.
De rechtszaak gaat over het omkopen van getuigen tijdens een eerder proces over zijn omgang met een minderjarige prostituee. Berlusconi kreeg daar in 2013 zeven jaar cel voor opgelegd, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. In het nieuwe proces staan in totaal 29 verdachten terecht, onder wie de jonge vrouwen die Berlusconi zou hebben omgekocht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
4 minuten geledenCOTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
1 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
10 uur geleden