Geen uitpubliek meer welkom bij thuisduels SC Cambuur na rellen
LEEUWARDEN (ANP) - Burgemeester Sybrand Buma van de gemeente Leeuwarden heeft besloten om bij thuiswedstrijden van SC Cambuur de rest van dit seizoen geen uitpubliek meer toe te laten vanwege aanhoudende en toenemende verstoringen van de openbare orde rondom thuisduels. Buma is tot dit besluit gekomen na overleg in de driehoek (Openbaar Ministerie, politie en burgemeester). Het geweld en de ongeregeldheden na de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen afgelopen weekend waren een absoluut dieptepunt, meldt de gemeente.
Aanhangers van de twee ploegen zochten afgelopen zondag bij het stadion van SC Cambuur de confrontatie met elkaar. De relschoppers bekogelden elkaar onder meer met stenen, stukken hout en stukken beton en richtten vernielingen aan. De mobiele eenheid trad op, zodat de bussen van de bezoekende supporters uit Heerenveen veilig konden vertrekken. Ook hierna bleef het onrustig. Relschoppers vernielden politievoertuigen, gooiden met stenen naar agenten en pleegden ook rond het stadion veel vernielingen. Een politiepaard raakte gewond toen het dier door een steen werd geraakt.
De gemeente Leeuwarden noemt het gericht gooien van stenen en andere voorwerpen door relschoppers naar het vertrekkende publiek en de politie onacceptabel. "Deze agressie had tot gevolg dat tientallen mensen gewond zijn geraakt en dat er voor minstens tienduizenden euro’s aan onder andere materiële schade aan voertuigen en straatmeubilair is ontstaan."
SC Cambuur speelt in het lopende seizoen nog vijf thuiswedstrijden, te beginnen op 5 maart tegen Go Ahead Eagles. De club uit Leeuwarden staat laatste in de Eredivisie. Op 16 april speelt SC Cambuur tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden