Geen uitfans bij duels Feyenoord en AS Roma in Europa League
ROTTERDAM (ANP) - Bij beide wedstrijden tussen Feyenoord en AS Roma in de kwartfinales van de Europa League zijn geen supporters van de uitspelende club welkom. Dat maakte Feyenoord dinsdag bekend na wekenlange onduidelijkheid hierover.
De Italiaanse autoriteiten besloten om supporters van Feyenoord te weren bij het duel op 20 april in Rome. Volgens de Rotterdamse club heeft de Europese voetbalbond UEFA toen Feyenoord opdracht gegeven om ook geen kaarten aan supporters van AS Roma te verkopen voor het eerste duel in De Kuip, volgende week donderdag (13 april).
Volgens Feyenoord was de inzet van zowel de club als de gemeente Rotterdam om wél uitsupporters toe te staan. "Het leek daarbij geruime tijd een haalbaar scenario om in elk geval een gereduceerd aantal van 1200 uitsupporters naar de wedstrijden te laten gaan, maar uiteindelijk beslisten de Italiaanse autoriteiten anders."
Rellen in 2015
Vanwege de wekenlange onzekerheid was de kaartverkoop voor de wedstrijd in Rotterdam ook nog niet begonnen. Supporters van Feyenoord kunnen nu, negen dagen voor het duel, alsnog tickets gaan kopen. Omdat er geen fans van AS Roma komen, zijn de plekken in het uitvak en de vakken daaromheen ook beschikbaar.
Nadat Feyenoord en AS Roma op 17 maart bij de loting aan elkaar waren gekoppeld, liet burgemeester Roberto Gualtieri van Rome al direct weten dat hij geen Rotterdamse fans in zijn stad wil hebben. In de Italiaanse hoofdstad zijn ze de rellen in 2015 met aanhangers van Feyenoord nog niet vergeten. Daarbij raakte onder meer de monumentale Barcaccia-fontein beschadigd. Ook speelt mee dat Rome deze maand inspecteurs ontvangt voor de Wereldtentoonstelling van 2030, die de stad wil organiseren. De burgemeester zit dan naar eigen zeggen niet te wachten op gedoe met voetbalfans.
Conference League
Hoewel het al direct onzeker was of supporters van Feyenoord welkom zouden zijn in Rome, boekten honderden van hen al een reis. Ze zijn op 20 april echter niet welkom in het Stadio Olimpico.
Feyenoord en AS Roma troffen elkaar afgelopen seizoen in de finale van de Conference League. Toen won de ploeg van trainer José Mourinho in Tirana met 1-0. Een dag voor de finale moest de Albanese politie ingrijpen om aanhangers van beide clubs uit elkaar te houden. Tientallen supporters, voornamelijk van AS Roma, werden gearresteerd.
Vanwege een straf van de UEFA mocht Feyenoord eerder dit seizoen geen fans meenemen naar Rome bij de groepswedstrijd in de Europa League tegen Lazio.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
8 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
11 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
11 uur geleden