Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen uitfans bij duels Feyenoord en AS Roma in Europa League

Geen uitfans bij duels Feyenoord en AS Roma in Europa League

ROTTERDAM (ANP) - Bij beide wedstrijden tussen Feyenoord en AS Roma in de kwartfinales van de Europa League zijn geen supporters van de uitspelende club welkom. Dat maakte Feyenoord dinsdag bekend na wekenlange onduidelijkheid hierover.

De Italiaanse autoriteiten besloten om supporters van Feyenoord te weren bij het duel op 20 april in Rome. Volgens de Rotterdamse club heeft de Europese voetbalbond UEFA toen Feyenoord opdracht gegeven om ook geen kaarten aan supporters van AS Roma te verkopen voor het eerste duel in De Kuip, volgende week donderdag (13 april).

Volgens Feyenoord was de inzet van zowel de club als de gemeente Rotterdam om wél uitsupporters toe te staan. "Het leek daarbij geruime tijd een haalbaar scenario om in elk geval een gereduceerd aantal van 1200 uitsupporters naar de wedstrijden te laten gaan, maar uiteindelijk beslisten de Italiaanse autoriteiten anders."

Rellen in 2015

Vanwege de wekenlange onzekerheid was de kaartverkoop voor de wedstrijd in Rotterdam ook nog niet begonnen. Supporters van Feyenoord kunnen nu, negen dagen voor het duel, alsnog tickets gaan kopen. Omdat er geen fans van AS Roma komen, zijn de plekken in het uitvak en de vakken daaromheen ook beschikbaar.

Nadat Feyenoord en AS Roma op 17 maart bij de loting aan elkaar waren gekoppeld, liet burgemeester Roberto Gualtieri van Rome al direct weten dat hij geen Rotterdamse fans in zijn stad wil hebben. In de Italiaanse hoofdstad zijn ze de rellen in 2015 met aanhangers van Feyenoord nog niet vergeten. Daarbij raakte onder meer de monumentale Barcaccia-fontein beschadigd. Ook speelt mee dat Rome deze maand inspecteurs ontvangt voor de Wereldtentoonstelling van 2030, die de stad wil organiseren. De burgemeester zit dan naar eigen zeggen niet te wachten op gedoe met voetbalfans.

Conference League

Hoewel het al direct onzeker was of supporters van Feyenoord welkom zouden zijn in Rome, boekten honderden van hen al een reis. Ze zijn op 20 april echter niet welkom in het Stadio Olimpico.

Feyenoord en AS Roma troffen elkaar afgelopen seizoen in de finale van de Conference League. Toen won de ploeg van trainer José Mourinho in Tirana met 1-0. Een dag voor de finale moest de Albanese politie ingrijpen om aanhangers van beide clubs uit elkaar te houden. Tientallen supporters, voornamelijk van AS Roma, werden gearresteerd.

Vanwege een straf van de UEFA mocht Feyenoord eerder dit seizoen geen fans meenemen naar Rome bij de groepswedstrijd in de Europa League tegen Lazio.

Meer uit Voetbal

Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

54 minuten geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

1 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

1 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

2 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

10 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

13 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

13 uur geleden