Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen uitfans bij duels Feyenoord en AS Roma in Europa League

Geen uitfans bij duels Feyenoord en AS Roma in Europa League

ROTTERDAM (ANP) - Bij beide wedstrijden tussen Feyenoord en AS Roma in de kwartfinales van de Europa League zijn geen supporters van de uitspelende club welkom. Dat maakte Feyenoord dinsdag bekend na wekenlange onduidelijkheid hierover.

De Italiaanse autoriteiten besloten om supporters van Feyenoord te weren bij het duel op 20 april in Rome. Volgens de Rotterdamse club heeft de Europese voetbalbond UEFA toen Feyenoord opdracht gegeven om ook geen kaarten aan supporters van AS Roma te verkopen voor het eerste duel in De Kuip, volgende week donderdag (13 april).

Volgens Feyenoord was de inzet van zowel de club als de gemeente Rotterdam om wél uitsupporters toe te staan. "Het leek daarbij geruime tijd een haalbaar scenario om in elk geval een gereduceerd aantal van 1200 uitsupporters naar de wedstrijden te laten gaan, maar uiteindelijk beslisten de Italiaanse autoriteiten anders."

Rellen in 2015

Vanwege de wekenlange onzekerheid was de kaartverkoop voor de wedstrijd in Rotterdam ook nog niet begonnen. Supporters van Feyenoord kunnen nu, negen dagen voor het duel, alsnog tickets gaan kopen. Omdat er geen fans van AS Roma komen, zijn de plekken in het uitvak en de vakken daaromheen ook beschikbaar.

Nadat Feyenoord en AS Roma op 17 maart bij de loting aan elkaar waren gekoppeld, liet burgemeester Roberto Gualtieri van Rome al direct weten dat hij geen Rotterdamse fans in zijn stad wil hebben. In de Italiaanse hoofdstad zijn ze de rellen in 2015 met aanhangers van Feyenoord nog niet vergeten. Daarbij raakte onder meer de monumentale Barcaccia-fontein beschadigd. Ook speelt mee dat Rome deze maand inspecteurs ontvangt voor de Wereldtentoonstelling van 2030, die de stad wil organiseren. De burgemeester zit dan naar eigen zeggen niet te wachten op gedoe met voetbalfans.

Conference League

Hoewel het al direct onzeker was of supporters van Feyenoord welkom zouden zijn in Rome, boekten honderden van hen al een reis. Ze zijn op 20 april echter niet welkom in het Stadio Olimpico.

Feyenoord en AS Roma troffen elkaar afgelopen seizoen in de finale van de Conference League. Toen won de ploeg van trainer José Mourinho in Tirana met 1-0. Een dag voor de finale moest de Albanese politie ingrijpen om aanhangers van beide clubs uit elkaar te houden. Tientallen supporters, voornamelijk van AS Roma, werden gearresteerd.

Vanwege een straf van de UEFA mocht Feyenoord eerder dit seizoen geen fans meenemen naar Rome bij de groepswedstrijd in de Europa League tegen Lazio.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

2 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

2 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

3 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

4 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

6 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

7 uur geleden