Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen twaalfde titel voor Nadal op gravel van Monte Carlo

Geen twaalfde titel voor Nadal op gravel van Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Rafael Nadal is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het Masterstoernooi van Monte Carlo. De Russische tennisser Andrej Roeblev was vrijdag in de kwartfinales in een lange driesetter te sterk voor de gravelspecialist uit Spanje, die het toernooi in Monaco al elf keer won. De setstanden waren 6-2 4-6 6-2.

Nadal keerde in Monte Carlo terug op de tennisbaan na zijn uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open in februari. Daarna meldde hij zich met rugklachten af voor een aantal toernooien, waaronder dat van Rotterdam.

In Monte Carlo maakte Nadal tot vrijdag indruk met duidelijk overwinningen op de Argentijn Federico Delbonis en de Bulgaar Grigor Dimitrov.

Tegen Roeblev herstelde hij zich nog van setverlies, maar in de beslissende derde set verloor de nummer 3 van de wereld twee keer zijn opslag. De 23-jarige Rus, de nummer 8 van de wereld, sloeg na 2,5 uur toe bij zijn eerste matchpoint.

Roeblev neemt het in de halve finales op tegen de Noor Casper Ruud, die de Italiaanse titelverdediger Fabio Fognini in twee sets (6-4 6-3) uitschakelde.

In de andere halve finale staan de Griek Stefanos Tsitsipas en de Brit Dan Evans tegenover elkaar. Evans verraste in de derde ronde met winst op Novak Djokovic, de Servische nummer 1 van de wereld.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

15 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

15 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

16 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

17 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

17 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden