Geen twaalfde titel voor Nadal op gravel van Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Rafael Nadal is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het Masterstoernooi van Monte Carlo. De Russische tennisser Andrej Roeblev was vrijdag in de kwartfinales in een lange driesetter te sterk voor de gravelspecialist uit Spanje, die het toernooi in Monaco al elf keer won. De setstanden waren 6-2 4-6 6-2.
Nadal keerde in Monte Carlo terug op de tennisbaan na zijn uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open in februari. Daarna meldde hij zich met rugklachten af voor een aantal toernooien, waaronder dat van Rotterdam.
In Monte Carlo maakte Nadal tot vrijdag indruk met duidelijk overwinningen op de Argentijn Federico Delbonis en de Bulgaar Grigor Dimitrov.
Tegen Roeblev herstelde hij zich nog van setverlies, maar in de beslissende derde set verloor de nummer 3 van de wereld twee keer zijn opslag. De 23-jarige Rus, de nummer 8 van de wereld, sloeg na 2,5 uur toe bij zijn eerste matchpoint.
Roeblev neemt het in de halve finales op tegen de Noor Casper Ruud, die de Italiaanse titelverdediger Fabio Fognini in twee sets (6-4 6-3) uitschakelde.
In de andere halve finale staan de Griek Stefanos Tsitsipas en de Brit Dan Evans tegenover elkaar. Evans verraste in de derde ronde met winst op Novak Djokovic, de Servische nummer 1 van de wereld.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
7 uur geleden