Geen TT, maar Hartog en De Vries racen over jarig circuit
ASSEN (ANP) - Op het tijdstip waarop normaal gesproken de MotoGP-race bij de TT van Assen zou zijn begonnen, draaiden de oude motorsporthelden Wil Hartog en Jan de Vries de gashendel open. De twee zeventigers reden een paar rondjes over het TT-circuit, dat 95 jaar bestaat. Ook Hans Spaan, Egbert en Bennie Streuer en Bo Bendsneyder waren naar Assen gekomen om op een verder leeg circuit een bescheiden feestje te vieren.
De 90e editie van de TT van Assen zou zondag worden verreden. Als gevolg van de coronacrisis moest de jubileumeditie van de WK-races over het Drentse circuit worden uitgesteld naar volgend jaar.
"We wilden deze dag echter niet onopgemerkt voorbij laten gaan", zegt woordvoerder Peter Schorer van het circuit. "Er waren heel wat organisatoren die het circuit vandaag wilden huren. Maar daar hebben we 'nee' tegen gezegd. Dit is een legendarische dag. Alles wat er zou gebeuren, zou afbreuk doen aan het 'heilige' van de TT. We kwamen toen op het idee om iets te organiseren wat recht doet aan de historie van de TT. We hebben de helden uit het verleden uitgenodigd, samen met onze huidige WK-coureur Bo Bendsneyder."
Geen beschikking
Bendsneyder had in Assen niet de beschikking over een van zijn Moto2-motoren. De Rotterdammer keek toe hoe Hartog en De Vries om 14.00 uur, het tijdstip waarop de hoofdrace van de MotoGP zou beginnen, op het rechte stuk wegstoven. De 72-jarige Hartog deed dat op de Suzuki 500 waarop de 'Witte Reus' in 1977 de TT won. De Vries reed op een Kreidler. De 76-jarige coureur veroverde twee wereldtitels in de 50cc-klasse, maar wist nooit de TT te winnen.
"Het was typisch TT-weer", aldus Schorer. "Het regende even en daarna was het weer warm en droog. Alles wat de TT de TT maakt, hebben we weer kunnen ervaren. Het was alleen heel apart dat het vanaf de tribunes oorverdovend stil bleef."
Meer uit Sport
SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
16 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
45 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geleden