
Geen TT, maar Hartog en De Vries racen over jarig circuit
ASSEN (ANP) - Op het tijdstip waarop normaal gesproken de MotoGP-race bij de TT van Assen zou zijn begonnen, draaiden de oude motorsporthelden Wil Hartog en Jan de Vries de gashendel open. De twee zeventigers reden een paar rondjes over het TT-circuit, dat 95 jaar bestaat. Ook Hans Spaan, Egbert en Bennie Streuer en Bo Bendsneyder waren naar Assen gekomen om op een verder leeg circuit een bescheiden feestje te vieren.
De 90e editie van de TT van Assen zou zondag worden verreden. Als gevolg van de coronacrisis moest de jubileumeditie van de WK-races over het Drentse circuit worden uitgesteld naar volgend jaar.
"We wilden deze dag echter niet onopgemerkt voorbij laten gaan", zegt woordvoerder Peter Schorer van het circuit. "Er waren heel wat organisatoren die het circuit vandaag wilden huren. Maar daar hebben we 'nee' tegen gezegd. Dit is een legendarische dag. Alles wat er zou gebeuren, zou afbreuk doen aan het 'heilige' van de TT. We kwamen toen op het idee om iets te organiseren wat recht doet aan de historie van de TT. We hebben de helden uit het verleden uitgenodigd, samen met onze huidige WK-coureur Bo Bendsneyder."
Geen beschikking
Bendsneyder had in Assen niet de beschikking over een van zijn Moto2-motoren. De Rotterdammer keek toe hoe Hartog en De Vries om 14.00 uur, het tijdstip waarop de hoofdrace van de MotoGP zou beginnen, op het rechte stuk wegstoven. De 72-jarige Hartog deed dat op de Suzuki 500 waarop de 'Witte Reus' in 1977 de TT won. De Vries reed op een Kreidler. De 76-jarige coureur veroverde twee wereldtitels in de 50cc-klasse, maar wist nooit de TT te winnen.
"Het was typisch TT-weer", aldus Schorer. "Het regende even en daarna was het weer warm en droog. Alles wat de TT de TT maakt, hebben we weer kunnen ervaren. Het was alleen heel apart dat het vanaf de tribunes oorverdovend stil bleef."
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
54 minuten geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
3 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
5 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
21 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
23 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
1 dag geleden