Geen treinverkeer tussen Leiden en Den Haag tot zeker 18 april
VOORSCHOTEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag ligt tot zeker 18 april stil. De werkzaamheden aan het spoor na het ongeluk bij Voorschoten duren langer dan gehoopt, meldt ProRail. Ook bij de NS is de prognose met een week verschoven naar 18 april.
ProRail meldt dat samen met aannemers is gekeken naar de omvang van de schade op het spoor bij Voorschoten. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat extra maatregelen nodig zijn voordat met de berging van de ontspoorde intercity kan worden begonnen. Het is nog niet duidelijk wanneer die trein kan worden weggehaald. Pas daarna kan de aannemer met de herstelwerkzaamheden aan het spoor beginnen.
ProRail laat weten dat de schade aan de bovenleiding, het spoor en het station Voorschoten groot is. Ook moet de ondergrondse bekabeling worden gerepareerd. De goederentrein en de kraanwagen van de aannemer zijn inmiddels weggehaald.
Politiek over uitloop herstelwerkzaamheden
Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur), die de plek van het ongeluk zelf heeft bezocht, heeft er begrip voor dat de herstelwerkzaamheden langer gaan duren. "Ik heb de enorme ravage gezien die daar is ontstaan. Ik weet ook dat er met man en macht gewerkt wordt om de situatie zo snel mogelijk weer op orde te krijgen, Maar ijzer kan niet met handen gebroken worden."
Bij het ongeval bij Voorschoten dinsdagmorgen vroeg, waarbij een goederentrein en een intercity op een bouwkraan en brokstukken daarvan botsten, kwam een medewerker van bouwbedrijf BAM om het leven en raakten ongeveer dertig mensen gewond. Negentien treinreizigers moesten naar een ziekenhuis, van wie er tien naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht gingen. De meesten mochten dinsdag weer naar huis.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
3 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
22 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
53 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
54 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
56 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
57 minuten geledenLOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.
2 uur geleden