Geen treinverkeer tussen Leiden en Den Haag tot minimaal 11 april
VOORSCHOTEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag ligt er volgens een prognose van de NS uit tot minimaal 11 april. De herstelwerkzaamheden aan het spoor en het station van Voorschoten duren door het ongeval van dinsdagochtend nog zeker een week. De NS zet bussen in, de reistijd is ongeveer een half uur langer dan normaal.
Een bergingsbedrijf is ingeschakeld om de treinstellen weg te halen. Dat gebeurt volgens de NS zodra de treinsporen zijn vrijgegeven. Omdat er enkele treinstellen over een sloot liggen, moet volgens de NS een brugconstructie worden gebouwd. Vanaf woensdag beginnen de werkzaamheden die meerdere dagen in beslag zullen nemen, verwacht de NS. In totaal moeten vier treinstellen worden geborgen. Daarnaast wordt ook het perron van station Voorschoten, dat beschadigd is geraakt door het treinongeluk, hersteld.
Door het ongeluk kwam een kraanbestuurder van bouwbedrijf BAM, die op het spoor aan het werk was, om het leven. Voor zover bekend zijn dertig van de vijftig treinpassagiers gewond geraakt. Ook liep de machinist van de passagierstrein letsel op. Hij ligt met botbreuken in het ziekenhuis, meldde NS-directeur Wouter Koolmees eerder al.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
8 uur geleden