Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen treinverkeer tussen Leiden en Den Haag tot minimaal 11 april

Geen treinverkeer tussen Leiden en Den Haag tot minimaal 11 april

VOORSCHOTEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag ligt er volgens een prognose van de NS uit tot minimaal 11 april. De herstelwerkzaamheden aan het spoor en het station van Voorschoten duren door het ongeval van dinsdagochtend nog zeker een week. De NS zet bussen in, de reistijd is ongeveer een half uur langer dan normaal.

Een bergingsbedrijf is ingeschakeld om de treinstellen weg te halen. Dat gebeurt volgens de NS zodra de treinsporen zijn vrijgegeven. Omdat er enkele treinstellen over een sloot liggen, moet volgens de NS een brugconstructie worden gebouwd. Vanaf woensdag beginnen de werkzaamheden die meerdere dagen in beslag zullen nemen, verwacht de NS. In totaal moeten vier treinstellen worden geborgen. Daarnaast wordt ook het perron van station Voorschoten, dat beschadigd is geraakt door het treinongeluk, hersteld.

Door het ongeluk kwam een kraanbestuurder van bouwbedrijf BAM, die op het spoor aan het werk was, om het leven. Voor zover bekend zijn dertig van de vijftig treinpassagiers gewond geraakt. Ook liep de machinist van de passagierstrein letsel op. Hij ligt met botbreuken in het ziekenhuis, meldde NS-directeur Wouter Koolmees eerder al.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

3 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

4 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

5 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

7 uur geleden