
Geen treinen tussen Utrecht en Amersfoort om kapotte bovenleiding
UTRECHT (ANP) - Door een defecte bovenleiding rijden er naar verwachting tot zeker 14.00 uur geen treinen tussen Utrecht en Amersfoort. Tussen de twee steden heeft NS bussen ingezet. Aanvankelijk was de verwachting dat de hinder tot zeker 12.00 uur zou duren.
De bovenleiding in kwestie ging kapot ter hoogte van Den Dolder. De inzittenden van drie treinen die door het defect strandden zijn teruggebracht naar Utrecht Centraal.
Reizigers tussen Utrecht en Amersfoort krijgen in de reisplanner van de NS het advies om te reizen via Hilversum. Een NS-woordvoerder laat rond 10.30 uur weten dat het hierdoor drukker was rond Hilversum, maar dat dit nu niet meer het geval is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De vijf demonstranten die op 5 mei in Wageningen werden aangehouden hebben aangifte gedaan tegen Marco Kroon. Volgens Willem Jebbink, advocaat van de demonstranten, heeft de bekende officier een van de demonstranten mishandeld. Ook heeft hij zich schuldig gemaakt aan "het met geweld verstoren van een betoging".
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het afgelopen jaar kwamen 24 moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer binnen bij het Openbaar Ministerie. Daarnaast telde het OM 49 zaken van pogingen daartoe. Dit staat in het jaarbericht 2024 van het OM. Het is voor het eerst dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met een vrouwelijk slachtoffer registreert in het jaarverslag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een deur van een portiekflat aan de Berkelstraat in de Rotterdamse wijk Kralingen is in de nacht van zondag op maandag beschoten, meldt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een loods aan de Koperwerf in Den Haag is in de nacht van zondag op maandag rond 02.30 uur door onbekende oorzaak brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden waren ter plaatse om te blussen, aldus de Veiligheidsregio Haaglanden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de basisscholen in Amsterdam om meer leraren en ondersteunend personeel in vaste dienst te nemen, zorgt voor "rust, kwaliteit en gelijke kansen". Dat zegt de Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman, die over onderwijs gaat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Basisscholen in Amsterdam willen stoppen met het inhuren van leerkrachten van buiten, zoals uitzendkrachten en zzp'ers. De scholen hebben afgesproken dat ze alleen nog gebruik willen maken van meesters en juffen in vaste dienst. Dat is beter voor de kwaliteit van de lessen, zeggen de scholen, die zich hebben verenigd in het Breed Bestuurlijk Overleg.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.
16 uur geleden