Geen treinen tussen Rotterdam en Schiphol op zondag
UTRECHT (ANP) - Zondag rijden er geen treinen tussen Rotterdam Centraal, Leiden Centraal en Schiphol Airport. Spoorbeheerder ProRail verricht dan grootschalige werkzaamheden aan het spoor bij die stations, meldt de NS. Ook de Intercity Direct tussen Amsterdam en Rotterdam rijdt niet.
Er is een alternatieve route om tussen Rotterdam en Schiphol te reizen, maar reizigers moeten dan meerdere keren overstappen en ook gebruikmaken van het metronetwerk. De reistijd loopt dan op tot anderhalf uur, waarschuwt NS. De vervoerder adviseert reizigers daarom naar alternatieven te zoeken.
Door de werkzaamheden rijden er het hele weekend ook geen treinen van Eurostar naar Londen en Parijs. De internationale trein van Amsterdam naar Brussel rijdt alleen tussen Breda en de Belgische hoofdstad. Omdat er ook in België aan het spoor wordt gewerkt, zal die niet in Antwerpen stoppen, aldus NS.
De werkzaamheden moeten maandag klaar zijn en dan rijden de treinen weer normaal.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.
11 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
35 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.
43 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
9 uur geleden