Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen treinen tussen Rotterdam en Breda door blikseminslag

Geen treinen tussen Rotterdam en Breda door blikseminslag

ROTTERDAM (ANP) - Door een blikseminslag kunnen er woensdagochtend geen treinen rijden tussen Rotterdam Centraal en Breda, melden spoorbeheerder ProRail en de NS. De problemen treffen onder meer de HSL.

De bliksem sloeg in in de technische installatie van de Willemsspoortunnel in Rotterdam, waardoor in die tunnel nu geen treinverkeer mogelijk is. Hoelang dit duurt, is nog onbekend, aldus ProRail.

Volgens een woordvoerder van de NS was de inslag in de nacht van dinsdag op woensdag. Sinds het opstarten van de dienstregeling woensdagochtend is beperkt tot geen treinverkeer mogelijk. "Heel even heeft een deel weer gereden, daarna is het weer stilgelegd", zegt hij. De problemen raken alle spoorverkeer aan de zuidkant van Rotterdam, waaronder treinverkeer naar Dordrecht "en alles wat ertussen ligt". Er rijden wel bussen, maar die vervangen niet alle treinverkeer.

Een woordvoerder van ProRail laat weten dat het probleem erg diep in het systeem zit. "Het is een gevoelig systeem, dat nodig is om treinen veilig door de tunnel van 2800 meter te laten rijden. Er wordt gigantisch hard gewerkt om dit probleem op te lossen."

Meer uit Binnenland

Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.

15 minuten geleden
Het Sinterklaasjournaal krijgt Machiavelliprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.

1 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd, elders deels weer code geel

DE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.

1 uur geleden
Strooiwagen gekanteld op A59

DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.

2 uur geleden
Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

11 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

11 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

12 uur geleden