Geen treinen tussen Rotterdam en Breda door blikseminslag
ROTTERDAM (ANP) - Door een blikseminslag kunnen er woensdagochtend geen treinen rijden tussen Rotterdam Centraal en Breda, melden spoorbeheerder ProRail en de NS. De problemen treffen onder meer de HSL.
De bliksem sloeg in in de technische installatie van de Willemsspoortunnel in Rotterdam, waardoor in die tunnel nu geen treinverkeer mogelijk is. Hoelang dit duurt, is nog onbekend, aldus ProRail.
Volgens een woordvoerder van de NS was de inslag in de nacht van dinsdag op woensdag. Sinds het opstarten van de dienstregeling woensdagochtend is beperkt tot geen treinverkeer mogelijk. "Heel even heeft een deel weer gereden, daarna is het weer stilgelegd", zegt hij. De problemen raken alle spoorverkeer aan de zuidkant van Rotterdam, waaronder treinverkeer naar Dordrecht "en alles wat ertussen ligt". Er rijden wel bussen, maar die vervangen niet alle treinverkeer.
Een woordvoerder van ProRail laat weten dat het probleem erg diep in het systeem zit. "Het is een gevoelig systeem, dat nodig is om treinen veilig door de tunnel van 2800 meter te laten rijden. Er wordt gigantisch hard gewerkt om dit probleem op te lossen."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
17 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
19 uur geleden