Geen treinen tussen Rotterdam en Breda door blikseminslag
ROTTERDAM (ANP) - Door een blikseminslag kunnen er woensdagochtend geen treinen rijden tussen Rotterdam Centraal en Breda, melden spoorbeheerder ProRail en de NS. De problemen treffen onder meer de HSL.
De bliksem sloeg in in de technische installatie van de Willemsspoortunnel in Rotterdam, waardoor in die tunnel nu geen treinverkeer mogelijk is. Hoelang dit duurt, is nog onbekend, aldus ProRail.
Volgens een woordvoerder van de NS was de inslag in de nacht van dinsdag op woensdag. Sinds het opstarten van de dienstregeling woensdagochtend is beperkt tot geen treinverkeer mogelijk. "Heel even heeft een deel weer gereden, daarna is het weer stilgelegd", zegt hij. De problemen raken alle spoorverkeer aan de zuidkant van Rotterdam, waaronder treinverkeer naar Dordrecht "en alles wat ertussen ligt". Er rijden wel bussen, maar die vervangen niet alle treinverkeer.
Een woordvoerder van ProRail laat weten dat het probleem erg diep in het systeem zit. "Het is een gevoelig systeem, dat nodig is om treinen veilig door de tunnel van 2800 meter te laten rijden. Er wordt gigantisch hard gewerkt om dit probleem op te lossen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
6 uur geleden