Geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch door breuk spoorstaaf
ROSMALEN (ANP) - Vanwege een breuk in een spoorstaaf in Rosmalen rijden er de hele dag geen treinen tussen Nijmegen en Den Bosch. Totdat het spoor helemaal gemaakt is, rijden woensdagochtend op het traject "slechts enkele treinen", aldus ProRail.
De spoorstaaf moet vanwege de veiligheid eerst gerepareerd worden voordat er weer treinen mogen rijden. De breuk zit in een spoorwegovergang tussen het beton. Daardoor kost de reparatie volgens ProRail meer tijd dan gebruikelijk. Hoelang de werkzaamheden gaan duren, is nog niet duidelijk. Dat heeft onder andere te maken met de weersomstandigheden, zo meldt het spoorbedrijf.
Reizigers moeten er de hele dinsdag rekening mee houden dat er geen treinen rijden tussen Nijmegen en Den Bosch. ProRail adviseert om een reisplanner te checken voor vertrek. Ook op woensdag moeten reizigers de planner goed in de gaten houden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
7 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
8 uur geleden