Geen traditionele kerstnachtmis in veel katholieke kerken
UTRECHT (ANP) - In elk bisdom in Nederland zijn er waarschijnlijk wel parochies die op kerstavond geen traditionele nachtmis houden, in verband met corona. Dat meldt een woordvoerster van de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland (RKK) in een reactie op berichtgeving van Trouw.
Vaak zijn de vieringen op kerstavond voor belangstellenden dan wel via een livestream te volgen. "Er wordt in dat geval dus wel gevierd, maar zonder publiek", aldus de woordvoerster. Beschikbaarheid van vrijwilligers en de vrees veel belangstellenden aan de deur te moeten weigeren vanwege het beperkte aantal mensen dat mag worden binnengelaten door de coronamaatregelen, worden opgegeven als redenen om het dit jaar anders te doen.
In veel parochies is publiek wel welkom, geeft de woordvoerster verder aan. "Maar zeer beperkt en men moet reserveren. Op goed geluk naar de kerk gaan met Kerstmis in de hoop dat je een plek hebt, zit er dit jaar sowieso niet in."
Belangstellenden wordt geadviseerd op de site van de eigen parochie te kijken wat er mogelijk is rondom Kerstmis. De Nederlandse bisschoppen hebben de website Vierkerstmis.nl gelanceerd om mensen te helpen hun eigen parochie te vinden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
20 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
1 dag geleden