Geen toeschouwers welkom in Griekse voetbalcompetitie na rellen
ATHENE (ANP/AFP) - In de hoogste Griekse voetbalcompetitie zijn tot 12 februari geen toeschouwers welkom door de vele rellen tussen fans en het geweld tegen de politie. Dit heeft de Griekse regering besloten. Griekse scheidsrechters, grensrechters en andere officials weigerden eerder wedstrijden in de nationale competitie te leiden uit vrees voor hun veiligheid na bedreigingen. Zij zijn vaak het doelwit van gewelddadige aanvallen door fans.
Ook de wedstrijd tussen Olympiakos Piraeus tegen de Servische club TSC Backa Topola in de Europa League wordt donderdag zonder toeschouwers gespeeld. De Griekse sport, waaronder het voetbal, kampt al jaren met geweld. Hierdoor vielen meerdere doden.
Vorige week donderdag raakte een politieagent levensgevaarlijk gewond door een vuurpijl bij rellen tussen fans van de volleybalclubs Olympiakos Piraeus en Panathinaikos uit Athene. Ruim vierhonderd relschoppers werden gearresteerd.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
15 uur geleden