Geen toekomst voor sprinter Cavendish bij Quick-Step
MEGÈVE (ANP/DPA) - Mark Cavendish zal Quick-Step Alpha Vinyl aan het eind van dit seizoen verlaten. "Hij zal niet blijven. Ik denk niet dat het mogelijk is. Het doet me pijn in het hart", zegt ploegbaas Patrick Lefevere in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport.
Lefevere maakte maandag bekend dat hij een meerjarig contract heeft afgesloten met een sponsor en dat de ploeg vanaf volgend jaar onder de naam Soudal - Quick-Step doorgaat. Over de 37-jarige Cavendish zegt hij: "Ik weet dat hij nog twee jaar door wil gaan, maar hij maakt geen deel uit van ons project."
Cavendish keerde in 2021 terug bij de ploeg van Lefevere. In de Tour de France van vorig jaar hervond de Britse sprinter zijn goede vorm van weleer en won vier etappes. Daarmee evenaarde hij het record van 34 etappezeges van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx. Voor de huidige Tour koos de ploegleiding echter sprinter Fabio Jakobsen. Die won de tweede etappe.
Meer uit Sport
RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
1 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
9 uur geleden