Geen toekomst voor sprinter Cavendish bij Quick-Step
MEGÈVE (ANP/DPA) - Mark Cavendish zal Quick-Step Alpha Vinyl aan het eind van dit seizoen verlaten. "Hij zal niet blijven. Ik denk niet dat het mogelijk is. Het doet me pijn in het hart", zegt ploegbaas Patrick Lefevere in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport.
Lefevere maakte maandag bekend dat hij een meerjarig contract heeft afgesloten met een sponsor en dat de ploeg vanaf volgend jaar onder de naam Soudal - Quick-Step doorgaat. Over de 37-jarige Cavendish zegt hij: "Ik weet dat hij nog twee jaar door wil gaan, maar hij maakt geen deel uit van ons project."
Cavendish keerde in 2021 terug bij de ploeg van Lefevere. In de Tour de France van vorig jaar hervond de Britse sprinter zijn goede vorm van weleer en won vier etappes. Daarmee evenaarde hij het record van 34 etappezeges van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx. Voor de huidige Tour koos de ploegleiding echter sprinter Fabio Jakobsen. Die won de tweede etappe.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
12 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
13 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
14 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden