Geen toekomst voor sprinter Cavendish bij Quick-Step
MEGÈVE (ANP/DPA) - Mark Cavendish zal Quick-Step Alpha Vinyl aan het eind van dit seizoen verlaten. "Hij zal niet blijven. Ik denk niet dat het mogelijk is. Het doet me pijn in het hart", zegt ploegbaas Patrick Lefevere in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport.
Lefevere maakte maandag bekend dat hij een meerjarig contract heeft afgesloten met een sponsor en dat de ploeg vanaf volgend jaar onder de naam Soudal - Quick-Step doorgaat. Over de 37-jarige Cavendish zegt hij: "Ik weet dat hij nog twee jaar door wil gaan, maar hij maakt geen deel uit van ons project."
Cavendish keerde in 2021 terug bij de ploeg van Lefevere. In de Tour de France van vorig jaar hervond de Britse sprinter zijn goede vorm van weleer en won vier etappes. Daarmee evenaarde hij het record van 34 etappezeges van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx. Voor de huidige Tour koos de ploegleiding echter sprinter Fabio Jakobsen. Die won de tweede etappe.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
8 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden