Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen titelprolongatie voor schaker Giri in Wijk aan Zee

Geen titelprolongatie voor schaker Giri in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft zijn titel in Tata Steel Chess niet kunnen prolongeren. De Nederlandse grootmeester verloor in de halve finales van de tiebreaks van het 17-jarige Indiase schaaktalent Dommaraju Gukesh. De Chinees Wei Yi schreef de 86e editie van het toonaangevende schaaktoernooi in Wijk aan Zee op zijn naam.

Vier schakers, onder wie de 29-jarige Giri, eindigden de 86e editie van het toonaangevende schaaktoernooi in Wijk aan Zee na dertien ronden klassiek schaken met 8,5 punten en deelden daarmee de eerste plaats. Een zelden voorkomende tiebreak tussen de vier schakers was nodig om de winnaar te bepalen.

In de beslissende partijen snelschaak begon Giri nog met een zege op Gukesh, maar de Indiër won de twee daaropvolgende partijen. Wei Yi rekende in de halve finales af met de Oezbeek Nodirbek Abdoessatorov en troefde in de finale Gukesh af.

Wimbledon

Giri, de huidige nummer tien van de wereld, won vorig jaar in zijn dertiende deelname voor het eerst Tata Steel Chess, liefkozend het Wimbledon van het schaken genoemd. Dat jaar eindigde hij na de dertien reguliere ronden alleen bovenaan. Deze editie begon de Hagenaar zonder al te hoge verwachtingen aan het toernooi na een teleurstellend einde van 2023. Giri had zijn zinnen gezet op kwalificatie voor het Kandidatentoernooi, maar hij slaagde er niet in zich te plaatsen voor het toernooi in april in Toronto, waarin acht schakers uitmaken wie de Chinees Ding Liren mag uitdagen in een tweekamp om de wereldtitel.

De Nederlandse favoriet begon sterk aan het toernooi, maar na de eerste rustdag viel hij terug en moest hij vechten om zijn positie in de kop van het veld vast te houden. Hij kende een goede eindsprint met zeges op zijn landgenoten Jorden van Foreest en Max Warmerdam.

Snelschaken is niet de specialiteit van Giri. Op de WK's rapid en blitz eind vorig jaar in Oezbekistan speelde hij geen rol van betekenis. In Tata Steel Chess van 2021 verloor hij de tiebreak om de eindzege van Van Foreest.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

7 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

9 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

11 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

12 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

13 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

14 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden