Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen tabak meer over toonbank Kruidvat en Trekpleister

Geen tabak meer over toonbank Kruidvat en Trekpleister

DEN HAAG (ANP) - Bij geen enkele winkel van Kruidvat en Trekpleister zijn nog tabaksproducten te koop. De winkelketen heeft de verkoop van sigaren, sigaretten en andere rookwaren de afgelopen twee jaar afgebouwd. Die afbouw is nu voltooid.

Kruidvat en Trekpleister hebben samen 1430 winkels. Moederbedrijf A.S. Watson stelt dat het de eerste grote speler in de Nederlandse detailhandel is die de tabaksverkoop volledig heeft gestaakt. Het bedrijf vindt een sigarettenschap niet passen bij winkels die zich juist bezighouden met een goede gezondheid.

Kruidvat heeft onder een panel van ruim 500 eigen klanten gepeild wat zij ervan vinden. Volgens het bedrijf vindt 82 procent het positief dat tabak op steeds minder plekken wordt verkocht.

Staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) noemt het een goed voorbeeld en hoopt dat andere winkelketens, zoals supermarkten, het zullen volgen. Ook het Longfonds noemt het een goede zaak: "Wie volgt?"

Meer uit Binnenland

Baudet tijdelijk uit Kamer 'om campagne in goede banen te leiden'

DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet, oprichter en voormalig fractievoorzitter van Forum voor Democratie, verlaat tijdelijk de Tweede Kamer. Naar eigen zeggen doet hij dat om de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen "in goede banen te leiden". Hij zal "tot de zomer" wegblijven uit de Kamer, eerst om "de campagne te organiseren" en daarna om "alle fracties stabiel in het zadel te helpen". De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart.

30 minuten geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

36 minuten geleden
Files houden lang aan na zeer drukke ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.

48 minuten geleden
KNMI: ook code oranje in Limburg om winterweer

DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.

1 uur geleden
Spoorproblemen breiden zich uit, NS adviseert reis uit te stellen

UTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.

2 uur geleden
Geen treinverkeer rond Rotterdam en Breda door verstoringen

ROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.

2 uur geleden
Drukste woensdagochtendspits in jaren, ondanks thuiswerkoproep

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.

3 uur geleden