Geen stroom meer in Gazastrook na stoppen elektriciteitscentrale
GAZA (ANP/RTR) - In de Gazastrook is alle stroom uitgevallen. Zoals verwacht stopte de enige elektriciteitscentrale er woensdagmiddag mee, schrijven Al Jazeera en de Israëlische krant Haaretz. Maandag kondigde Israël een totale blokkade aan, waardoor onder meer de elektriciteitstoevoer stopte.
De Gazastrook is sterk afhankelijk van Israël voor stroom. De lokale energieleverancier zei eerder op woensdag te willen overstappen op zonne-energie, maar verwacht ook dat dat niet genoeg zal zijn om alle Palestijnen in het dichtbevolkte gebied van stroom te voorzien.
Dat er geen elektriciteit is, betekent dat het hele gebied 's nachts in het donker zit, dat telefoons niet meer opgeladen kunnen worden en dat de televisies het niet doen, waardoor de inwoners nauwelijks nog nieuws kunnen volgen, aldus Al Jazeera. De ziekenhuizen werken nog met noodgeneratoren, maar die kunnen waarschijnlijk ook maar twee tot vier dagen mee.
Door de blokkade gaan er ook geen brandstoffen, voedsel en medicijnen naar de Gazastrook, waar 2 miljoen mensen wonen. Mensenrechtenorganisaties maken zich ernstige zorgen over de humanitaire situatie voor de Palestijnse bevolking.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
55 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.
2 uur geleden