Geen stroom meer in Gazastrook na stoppen elektriciteitscentrale
GAZA (ANP/RTR) - In de Gazastrook is alle stroom uitgevallen. Zoals verwacht stopte de enige elektriciteitscentrale er woensdagmiddag mee, schrijven Al Jazeera en de Israëlische krant Haaretz. Maandag kondigde Israël een totale blokkade aan, waardoor onder meer de elektriciteitstoevoer stopte.
De Gazastrook is sterk afhankelijk van Israël voor stroom. De lokale energieleverancier zei eerder op woensdag te willen overstappen op zonne-energie, maar verwacht ook dat dat niet genoeg zal zijn om alle Palestijnen in het dichtbevolkte gebied van stroom te voorzien.
Dat er geen elektriciteit is, betekent dat het hele gebied 's nachts in het donker zit, dat telefoons niet meer opgeladen kunnen worden en dat de televisies het niet doen, waardoor de inwoners nauwelijks nog nieuws kunnen volgen, aldus Al Jazeera. De ziekenhuizen werken nog met noodgeneratoren, maar die kunnen waarschijnlijk ook maar twee tot vier dagen mee.
Door de blokkade gaan er ook geen brandstoffen, voedsel en medicijnen naar de Gazastrook, waar 2 miljoen mensen wonen. Mensenrechtenorganisaties maken zich ernstige zorgen over de humanitaire situatie voor de Palestijnse bevolking.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
3 uur geleden