Geen stremmingen voor de veerdienst naar Texel
DEN HELDER (ANP) - De veerboot van en naar Texel blijft vrijdagmiddag gewoon varen, ondanks zeer lage waterstanden in de Waddenzee en de Noordzee. Dat heeft Rederij TESO vrijdag aan het begin van de middag besloten, nadat was gebleken dat er net genoeg water tussen Den Helder en het eiland blijft staan. Eerder vrijdag hield TESO er rekening mee dat er afvaarten zouden uitvallen door extreem laagwater op zee.
De afvaarten tussen 17.00 en 19.00 uur gaan dus door, aldus de rederij. Voor de veerdiensten naar de andere Waddeneilanden blijven wel beperkingen gelden.
Rederijen Wagenborg en Doeksen, die naar de andere Waddeneilanden varen, hebben afvaarten van en naar de eilanden geschrapt, omdat het zeewater bij eb zo laag komt te staan dat de vaargeul kort voor de havens droogvalt. Wagenborg denkt zaterdag weer gewoon volgens de dienstregeling te kunnen varen. Doeksen heeft zaterdag ook nog een aangepast afvaartenschema.
Zulk laagwater op zee komt volgens Rijkswaterstaat maar ongeveer eens in de tien jaar voor. Toeristen moeten de websites van de rederijen goed in de gaten houden om te zien wanneer er een afvaart is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriƫring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Aziƫ en nu niet terug naar huis kunnen.
3 minuten geledenBREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft plannen goedgekeurd voor de bouw van bijna 285.000 huizen in de komende tien jaar. Het college van Gedeputeerde Staten stemde in met 2333 ingediende plannen, omdat ze voldoen aan de provinciale regels in het omgevingsbeleid. Dertien bouwplannen, goed voor bijna 2400 woningen, zijn afgewezen omdat ze bijvoorbeeld in beschermd weidevogelgebied liggen.
34 minuten geledenGOUDSWAARD (ANP) - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 29-jarige man uit Spijkenisse aangehouden in Lelystad. Hij wordt verdacht van twee verkrachtingen in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Goudswaard. Dat meldt de politie.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In bijna twee jaar tijd begingen 33.000 mensen een verkeersovertreding bij een spoorwegovergang, meldt ProRail na een proef met zogenoemde flitscamera's. De spoorbeheerder spreekt van "een schrikbarend aantal", hoewel het aantal overtredingen op de plekken met camera's wel is gedaald.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
3 uur geleden