Geen stremmingen voor de veerdienst naar Texel
DEN HELDER (ANP) - De veerboot van en naar Texel blijft vrijdagmiddag gewoon varen, ondanks zeer lage waterstanden in de Waddenzee en de Noordzee. Dat heeft Rederij TESO vrijdag aan het begin van de middag besloten, nadat was gebleken dat er net genoeg water tussen Den Helder en het eiland blijft staan. Eerder vrijdag hield TESO er rekening mee dat er afvaarten zouden uitvallen door extreem laagwater op zee.
De afvaarten tussen 17.00 en 19.00 uur gaan dus door, aldus de rederij. Voor de veerdiensten naar de andere Waddeneilanden blijven wel beperkingen gelden.
Rederijen Wagenborg en Doeksen, die naar de andere Waddeneilanden varen, hebben afvaarten van en naar de eilanden geschrapt, omdat het zeewater bij eb zo laag komt te staan dat de vaargeul kort voor de havens droogvalt. Wagenborg denkt zaterdag weer gewoon volgens de dienstregeling te kunnen varen. Doeksen heeft zaterdag ook nog een aangepast afvaartenschema.
Zulk laagwater op zee komt volgens Rijkswaterstaat maar ongeveer eens in de tien jaar voor. Toeristen moeten de websites van de rederijen goed in de gaten houden om te zien wanneer er een afvaart is.
Meer uit Binnenland
ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.
7 uur geleden