Geen straf voor 14 bezetters kantoor pensioenbelegger
ZEIST (ANP) - De veertien klimaatactivisten die vorig jaar november een kantoor van pensioenbelegger PGGM bezetten, krijgen geen straf. Volgens de politierechter ging het om een vreedzame demonstratie, zonder al te veel hinder.
Actiegroepen Extinction Rebellion en Christian Climate Action Nederland voerden actie omdat ze willen dat pensioenfonds PFZW stopt met zijn investeringen in fossiele energie. PFZW is het pensioenfonds van onder meer zorgmedewerkers, waarvoor PGGM de beleggingen uitvoert. De politie arresteerde veertien demonstranten die weigerden te vertrekken.
De demonstranten zagen het als hun plicht om het bedrijf op zijn verantwoordelijkheden te wijzen, zo meldt de rechtbank Midden-Nederland in een persbericht. Volgens de officier van justitie deden de actievoerders dat echter op de verkeerde manier. In alle veertien zaken eiste ze een geldboete van 150 euro, omdat de actievoerders het kantoorpand niet verlieten toen hen dat meerdere keren gevraagd werd.
De politierechter stelt echter dat het ging om een vreedzame demonstratie, zonder vernielingen en geweld, die enkele uren duurde. "Er was enige hinder, maar niet zodanig dat het vervolgen van de veertien verdachten gerechtvaardigd was. Ze worden daarom ontslagen van alle rechtsvervolging."
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
1 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem (VVD) en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), vindt de uitspraak van Ruben Brekelmans (VVD) over de opvang van asielzoekers "gevaarlijk", zei hij in het tv-programma Buitenhof. Hij vindt dit niet alleen van Brekelmans, maar ook van Kamerleden en fractievoorzitters van rechtsere partijen die "het land intrekken en zeggen dat de wet kennelijk niet geldt". Brekelmans zei eerder dat het aan gemeenten zelf is om te bepalen of ze wel of geen asielopvang willen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
3 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
4 uur geleden