Geen straf voor 14 bezetters kantoor pensioenbelegger
ZEIST (ANP) - De veertien klimaatactivisten die vorig jaar november een kantoor van pensioenbelegger PGGM bezetten, krijgen geen straf. Volgens de politierechter ging het om een vreedzame demonstratie, zonder al te veel hinder.
Actiegroepen Extinction Rebellion en Christian Climate Action Nederland voerden actie omdat ze willen dat pensioenfonds PFZW stopt met zijn investeringen in fossiele energie. PFZW is het pensioenfonds van onder meer zorgmedewerkers, waarvoor PGGM de beleggingen uitvoert. De politie arresteerde veertien demonstranten die weigerden te vertrekken.
De demonstranten zagen het als hun plicht om het bedrijf op zijn verantwoordelijkheden te wijzen, zo meldt de rechtbank Midden-Nederland in een persbericht. Volgens de officier van justitie deden de actievoerders dat echter op de verkeerde manier. In alle veertien zaken eiste ze een geldboete van 150 euro, omdat de actievoerders het kantoorpand niet verlieten toen hen dat meerdere keren gevraagd werd.
De politierechter stelt echter dat het ging om een vreedzame demonstratie, zonder vernielingen en geweld, die enkele uren duurde. "Er was enige hinder, maar niet zodanig dat het vervolgen van de veertien verdachten gerechtvaardigd was. Ze worden daarom ontslagen van alle rechtsvervolging."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
5 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.
44 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.
4 uur geleden