Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen sprake van verzoening wielrenners Jakobsen en Groenewegen

Geen sprake van verzoening wielrenners Jakobsen en Groenewegen

FÓIA (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft vanuit Portugal zijn onvrede uitgesproken over de handelwijze van Dylan Groenewegen. Beide renners troffen elkaar begin april, zo'n acht maanden nadat Jakobsen door toedoen van Groenewegen zwaar ten val was gekomen in een sprint tijdens de Ronde van Polen. Het was een goed gesprek, liet Groenewegen weten. Jakobsen ziet dat anders. "Dylan heeft niet persoonlijk zijn excuses aangeboden en toonde geen bereidheid enige verantwoordelijkheid te nemen voor zijn acties", meldde Jakobsen donderdag op sociale media.

Groenewegen keert zaterdag na een schorsing van negen maanden terug in het peloton in de Ronde van Italië. De sprinter van Jumbo-Visma wilde vorige week over zijn ontmoeting met Jakobsen niet al te veel kwijt, maar zei dat het een prettig gesprek was geweest en dat beiden hun hart hadden kunnen luchten. "Ik ben verrast met wat Dylan Groenwegen heeft verteld over onze ontmoeting", schrijft Jakobsen. "Het gesprek was bedoeld om begrip voor elkaar te krijgen voor wat er is gebeurd in Polen. Het was de bedoeling dat de inhoud van het gesprek vertrouwelijk zou zijn, alleen bestemd voor ons en onze juridische teams. Ik ben teleurgesteld dat Dylan er toch in het openbaar over heeft gesproken. Dat zal ik niet doen."

Jakobsen, die momenteel met zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step deelneemt aan de Ronde van de de Algarve, zou er graag met Groenewegen zelf uitkomen, maar zinspeelt ook op juridische acties. "It takes two to tango", besluit hij zijn reeks tweets.

Meer uit Sport

Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

41 minuten geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

2 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

5 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

7 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

11 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

20 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden