Geen sprake van verzoening wielrenners Jakobsen en Groenewegen
FÓIA (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft vanuit Portugal zijn onvrede uitgesproken over de handelwijze van Dylan Groenewegen. Beide renners troffen elkaar begin april, zo'n acht maanden nadat Jakobsen door toedoen van Groenewegen zwaar ten val was gekomen in een sprint tijdens de Ronde van Polen. Het was een goed gesprek, liet Groenewegen weten. Jakobsen ziet dat anders. "Dylan heeft niet persoonlijk zijn excuses aangeboden en toonde geen bereidheid enige verantwoordelijkheid te nemen voor zijn acties", meldde Jakobsen donderdag op sociale media.
Groenewegen keert zaterdag na een schorsing van negen maanden terug in het peloton in de Ronde van Italië. De sprinter van Jumbo-Visma wilde vorige week over zijn ontmoeting met Jakobsen niet al te veel kwijt, maar zei dat het een prettig gesprek was geweest en dat beiden hun hart hadden kunnen luchten. "Ik ben verrast met wat Dylan Groenwegen heeft verteld over onze ontmoeting", schrijft Jakobsen. "Het gesprek was bedoeld om begrip voor elkaar te krijgen voor wat er is gebeurd in Polen. Het was de bedoeling dat de inhoud van het gesprek vertrouwelijk zou zijn, alleen bestemd voor ons en onze juridische teams. Ik ben teleurgesteld dat Dylan er toch in het openbaar over heeft gesproken. Dat zal ik niet doen."
Jakobsen, die momenteel met zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step deelneemt aan de Ronde van de de Algarve, zou er graag met Groenewegen zelf uitkomen, maar zinspeelt ook op juridische acties. "It takes two to tango", besluit hij zijn reeks tweets.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
55 minuten geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
4 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
5 uur geleden