Geen Spelen voor handbalcoach Groener
KUMAMOTO (ANP) - De missie van Henk Groener met de Duitse handbalsters is mislukt. De ploeg van de Nederlandse bondscoach verloor op het WK de wedstrijd tegen Zweden om de zevende plaats met grote cijfers: 24-35. Zweden pakte daarmee een ticket voor een olympisch kwalificatietoernooi, Duitsland verliet Japan met lege handen. "Na de eerste twintig minuten was de energie op", zei Groener.
De Nederlander verlengde kort voor het WK zijn contract in Duitsland tot eind 2021. De 59-jarige trainer heeft de Duitse vrouwen sinds begin 2018 onder zijn hoede. Groener werkte daarvoor jarenlang als bondscoach van de Nederlandse handbalsters, die onder zijn leiding aansluiting vonden met de wereldtop.
Het doel van Groener en zijn vrouwen was een plek bij de eerste zeven op het WK, want dan zouden ze zich plaatsen voor een van de drie OKT's in maart. Duitsland was na de winst op Oranje in de hoofdronde (25-23) dicht bij een plek in de halve finales, maar daarna volgden nederlagen tegen Servië (28-29) en Noorwegen (29-32). De ploeg van Groener eindigde daardoor niet als tweede, maar als vierde in de groep.
Meer uit Sport
VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
1 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
1 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
7 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
18 uur geleden