Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen Spelen voor handbalcoach Groener

Geen Spelen voor handbalcoach Groener

KUMAMOTO (ANP) - De missie van Henk Groener met de Duitse handbalsters is mislukt. De ploeg van de Nederlandse bondscoach verloor op het WK de wedstrijd tegen Zweden om de zevende plaats met grote cijfers: 24-35. Zweden pakte daarmee een ticket voor een olympisch kwalificatietoernooi, Duitsland verliet Japan met lege handen. "Na de eerste twintig minuten was de energie op", zei Groener.

De Nederlander verlengde kort voor het WK zijn contract in Duitsland tot eind 2021. De 59-jarige trainer heeft de Duitse vrouwen sinds begin 2018 onder zijn hoede. Groener werkte daarvoor jarenlang als bondscoach van de Nederlandse handbalsters, die onder zijn leiding aansluiting vonden met de wereldtop.

Het doel van Groener en zijn vrouwen was een plek bij de eerste zeven op het WK, want dan zouden ze zich plaatsen voor een van de drie OKT's in maart. Duitsland was na de winst op Oranje in de hoofdronde (25-23) dicht bij een plek in de halve finales, maar daarna volgden nederlagen tegen Servië (28-29) en Noorwegen (29-32). De ploeg van Groener eindigde daardoor niet als tweede, maar als vierde in de groep.

Meer uit Sport

Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

20 minuten geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

8 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

10 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

11 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

12 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

13 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

14 uur geleden