Geen Spelen voor handbalcoach Groener
KUMAMOTO (ANP) - De missie van Henk Groener met de Duitse handbalsters is mislukt. De ploeg van de Nederlandse bondscoach verloor op het WK de wedstrijd tegen Zweden om de zevende plaats met grote cijfers: 24-35. Zweden pakte daarmee een ticket voor een olympisch kwalificatietoernooi, Duitsland verliet Japan met lege handen. "Na de eerste twintig minuten was de energie op", zei Groener.
De Nederlander verlengde kort voor het WK zijn contract in Duitsland tot eind 2021. De 59-jarige trainer heeft de Duitse vrouwen sinds begin 2018 onder zijn hoede. Groener werkte daarvoor jarenlang als bondscoach van de Nederlandse handbalsters, die onder zijn leiding aansluiting vonden met de wereldtop.
Het doel van Groener en zijn vrouwen was een plek bij de eerste zeven op het WK, want dan zouden ze zich plaatsen voor een van de drie OKT's in maart. Duitsland was na de winst op Oranje in de hoofdronde (25-23) dicht bij een plek in de halve finales, maar daarna volgden nederlagen tegen Servië (28-29) en Noorwegen (29-32). De ploeg van Groener eindigde daardoor niet als tweede, maar als vierde in de groep.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
22 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden