Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen slotverklaring G20 door verdeeldheid over oorlog Oekraïne

Geen slotverklaring G20 door verdeeldheid over oorlog Oekraïne

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een bijeenkomst van de twintig grootste economieën ter wereld, de G20, heeft niet tot een gezamenlijke slotverklaring geleid door verdeeldheid over de oorlog in Oekraïne. Dat zei gastheer India na een vergadering in New Delhi van de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer de Verenigde Staten en Rusland, dat delen van Oekraïne heeft veroverd en geannexeerd. Moskou en bondgenoot China blokkeerden het statement.

"Over de kwestie die heel eerlijk gezegd het conflict in Oekraïne betreft, waren er meningsverschillen die we niet konden verzoenen", aldus de Indiase buitenlandminister. Volgens Russische media zei de Russische minister Sergej Lavrov dat een verklaring namens alle bewindslieden niet kon worden goedgekeurd omdat "westerse collega's" probeerden de situatie rond Oekraïne "op de voorgrond" te brengen.

Lavrov en zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken spraken wel kort met elkaar in de wandelgangen van de bijeenkomst. Het was hun eerste ontmoeting sinds de Russische invasie. Volgens de Amerikanen duurde het gesprek minder dan tien minuten, de Russen benadrukten dat het geen onderhandelingen waren of officieel overleg.

Meer uit Buitenland

Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

2 uur geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

2 uur geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

2 uur geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

5 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

5 uur geleden