Geen slotverklaring G20 door verdeeldheid over oorlog Oekraïne
NEW DELHI (ANP/AFP) - Een bijeenkomst van de twintig grootste economieën ter wereld, de G20, heeft niet tot een gezamenlijke slotverklaring geleid door verdeeldheid over de oorlog in Oekraïne. Dat zei gastheer India na een vergadering in New Delhi van de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer de Verenigde Staten en Rusland, dat delen van Oekraïne heeft veroverd en geannexeerd. Moskou en bondgenoot China blokkeerden het statement.
"Over de kwestie die heel eerlijk gezegd het conflict in Oekraïne betreft, waren er meningsverschillen die we niet konden verzoenen", aldus de Indiase buitenlandminister. Volgens Russische media zei de Russische minister Sergej Lavrov dat een verklaring namens alle bewindslieden niet kon worden goedgekeurd omdat "westerse collega's" probeerden de situatie rond Oekraïne "op de voorgrond" te brengen.
Lavrov en zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken spraken wel kort met elkaar in de wandelgangen van de bijeenkomst. Het was hun eerste ontmoeting sinds de Russische invasie. Volgens de Amerikanen duurde het gesprek minder dan tien minuten, de Russen benadrukten dat het geen onderhandelingen waren of officieel overleg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
3 uur geleden