Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen signalen dat Rijksoverheid is geraakt door groot datalek

Geen signalen dat Rijksoverheid is geraakt door groot datalek

DEN HAAG (ANP) - Er zijn "vooralsnog geen signalen" dat de Rijksoverheid is geraakt door het grote datalek bij marktonderzoeksbureau USP, laat Alexandra van Huffelen (Digitalisering) weten via haar woordvoerder. De bewindsvrouw zegt de situatie "nauwlettend" in de gaten te houden.

Bij een groot datalek is het aan de verantwoordelijke voor informatieveiligheid bij het ministerie van Binnenlandse Zaken om na te gaan of ministeries of andere instellingen binnen de landelijke overheid zijn geraakt. Die functie is ruim twee jaar geleden in het leven geroepen om de informatieveiligheid binnen de overheid te verbeteren. De overheid schakelt regelmatig externe bureaus in voor allerlei klussen en zou dus ook slachtoffer kunnen worden van een dergelijk datalek, al lijkt daar nu geen sprake van.

Donderdagmiddag meldde USP dat de persoonsgegevens van nog eens 100.000 tot 150.000 mensen mogelijk zijn gelekt. Volgens directeur Jan-Paul Strop zijn vijf tot tien andere grote Nederlandse marktbureau's getroffen door hetzelfde lek, waaronder marktonderzoeker Blauw. Beide bureaus wijzen naar softwareleverancier Nebu uit Wormerveer als de bron van het lek. Ook woningcorporaties Vivare (Arnhem en omstreken) en Haag Wonen (Den Haag) zijn mogelijk geraakt.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

18 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

18 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

19 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

23 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

23 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

1 dag geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden