Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen scheepvaart op de Seine voor voorbereidingen Spelen

Geen scheepvaart op de Seine voor voorbereidingen Spelen

PARIJS (ANP) - De rivier de Seine is in de regio Parijs bijna een week lang niet toegankelijk voor de gewone scheepvaart. Dat komt volgens de Parijse autoriteiten door de voorbereidingen voor en de opening van de Olympische Spelen.

De opening van de Spelen is vrijdag op de rivier met boten die deelnemers vervoeren. De generale repetitie daarvoor wordt deze zaterdag gehouden. De binnenschippers moeten dan wachten.

Volgens een woordvoerder van de lobbygroep Intercéréales die onder meer hun belangen, die van boeren en die van landbouw- en transportbedrijven behartigt, is het lastig op het hoogtepunt van de oogstperiode. Er varen dit seizoen volgens hem dagelijks 20 tot 25 riviervaartuigen beladen door Parijs stroomafwaarts en evenzoveel vaartuigen stroomopwaarts. Hij hoopt dat de file die op de rivier ontstaat in vier dagen kan worden weggewerkt na de opening van de Spelen.

Meer uit Buitenland

Trump: alle Amerikaanse schepen gratis door Panama- en Suezkanaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.

16 minuten geleden
Brand na explosie in Iraanse haven wordt heviger

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.

2 uur geleden
Klimaatactivisten Just Stop Oil houden laatste mars in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Honderden klimaatactivisten van het Britse Just Stop Oil lopen voor de laatste keer in een mars door Londen. De groep stopt na zaterdag met actievoeren, omdat haar missie voor een belangrijk deel volbracht zou zijn nu de regering een aantal eisen heeft overgenomen in haar beleid.

4 uur geleden
Iran en VS tevreden over derde gespreksronde over atoomdeal

MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - De derde gespreksronde tussen Iran en de Verenigde Staten over een mogelijke nieuwe atoomdeal verliep positief, stellen beide landen. Volgens de Amerikanen is er vooruitgang geboekt en de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi sprak van een bevredigend verloop van de gesprekken.

4 uur geleden
Zelensky spreekt in Rome ook met Europese bondgenoten

ROME (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft rond de uitvaart van paus Franciscus behalve zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump ook een aantal Europese bondgenoten ontmoet. Hij sprak onder anderen met de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen regelt bij uitvaart paus gesprek met Trump

ROME (ANP/DPA/AFP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zal een ontmoeting hebben met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldde haar woordvoerder zaterdag, na een kort gesprek tussen de twee leiders in de marge van de uitvaartdienst van paus Franciscus in Rome.

5 uur geleden
Doden en gewonden bij explosie in grote Iraanse haven

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote explosie in de haven Shahid Rajaee aan de Straat van Hormuz zijn volgens media en autoriteiten zeker vier doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets officieel bekendgemaakt. De ontploffing was volgens media op een terrein waar chemische stoffen waren opgeslagen.

7 uur geleden