Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen rondvaartboten in Amsterdam om hoge waterstand

Geen rondvaartboten in Amsterdam om hoge waterstand

AMSTERDAM (ANP) - Rondvaartboten kunnen donderdag tijdelijk niet varen in Amsterdam. Vanwege hoge waterstanden op het Noordzeekanaal, in de Amsterdamse grachten en het Amsterdam-Rijnkanaal heeft het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht de sluizen tussen Amsterdam en het IJ gesloten.

Ook de scheepvaart op het IJ is momenteel gestremd. Op het Noordzeekanaal en Amsterdam-Rijnkanaal kunnen schepen nog wel varen, zo meldt het waterschap. De waterstanden werden afgelopen nacht snel hoger doordat er veel regen is gevallen. Ook was er een korte storing in het sluizencomplex in IJmuiden. Die is inmiddels opgelost.

Het waterschap en de omliggende hoogheemraadschappen "zijn druk bezig met pompen" om het waterpeil verder te laten zakken. "Het waterpeil zakt weer en we verwachten dat er geen verdere grote problemen gaan ontstaan", zegt dijkgraaf Joyce Sylvester. "Gezien de komende weersverwachting houden we het nauwlettend in de gaten."

Waterinlaat gesloten

Het waterschap verwacht dat de sluizen in de loop van de dag weer open kunnen. Overigens varen de veerponten over het IJ vooralsnog gewoon door, zo laat een woordvoerder van het GVB weten.

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) in Utrecht heeft de waterinlaat vanuit de Neder-Rijn bij Wijk bij Duurstede gesloten vanwege de storing in het sluizencomplex bij IJmuiden. HDSR voert gewoonlijk water uit polders en kanalen af naar het Amsterdam-Rijnkanaal, maar daar staat het water hoog door de storing. Rijkswaterstaat heeft daarom gevraagd om de afvoer naar het Amsterdam-Rijnkanaal zoveel mogelijk te beperken. Doordat de inlaat is gesloten kan het waterpeil in de Kromme Rijn zakken. Het water wordt nu afgevoerd via de Gekanaliseerde Hollandse IJssel naar Gouda. De waterstand in die rivier kan daardoor variëren, wat hinder kan opleveren voor de scheepvaart.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

1 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

3 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

5 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

5 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

5 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

6 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

6 uur geleden