Geen rondvaartboten in Amsterdam om hoge waterstand
AMSTERDAM (ANP) - Rondvaartboten kunnen donderdag tijdelijk niet varen in Amsterdam. Vanwege hoge waterstanden op het Noordzeekanaal, in de Amsterdamse grachten en het Amsterdam-Rijnkanaal heeft het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht de sluizen tussen Amsterdam en het IJ gesloten.
Ook de scheepvaart op het IJ is momenteel gestremd. Op het Noordzeekanaal en Amsterdam-Rijnkanaal kunnen schepen nog wel varen, zo meldt het waterschap. De waterstanden werden afgelopen nacht snel hoger doordat er veel regen is gevallen. Ook was er een korte storing in het sluizencomplex in IJmuiden. Die is inmiddels opgelost.
Het waterschap en de omliggende hoogheemraadschappen "zijn druk bezig met pompen" om het waterpeil verder te laten zakken. "Het waterpeil zakt weer en we verwachten dat er geen verdere grote problemen gaan ontstaan", zegt dijkgraaf Joyce Sylvester. "Gezien de komende weersverwachting houden we het nauwlettend in de gaten."
Waterinlaat gesloten
Het waterschap verwacht dat de sluizen in de loop van de dag weer open kunnen. Overigens varen de veerponten over het IJ vooralsnog gewoon door, zo laat een woordvoerder van het GVB weten.
Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) in Utrecht heeft de waterinlaat vanuit de Neder-Rijn bij Wijk bij Duurstede gesloten vanwege de storing in het sluizencomplex bij IJmuiden. HDSR voert gewoonlijk water uit polders en kanalen af naar het Amsterdam-Rijnkanaal, maar daar staat het water hoog door de storing. Rijkswaterstaat heeft daarom gevraagd om de afvoer naar het Amsterdam-Rijnkanaal zoveel mogelijk te beperken. Doordat de inlaat is gesloten kan het waterpeil in de Kromme Rijn zakken. Het water wordt nu afgevoerd via de Gekanaliseerde Hollandse IJssel naar Gouda. De waterstand in die rivier kan daardoor variëren, wat hinder kan opleveren voor de scheepvaart.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
11 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
15 uur geleden