Geen rondrit Heracles na ongeluk met kampioenswagen Yerseke
ALMELO (ANP) - De rondrit door Almelo die zondag gepland stond voor de selectie van Heracles gaat niet door. De club heeft dat besloten na het ongeluk van zaterdag met een kampioenswagen in het Zeeuwse Yerseke, waarbij een meisje van 5 jaar om het leven kwam.
Heracles vindt het "ongepast om het behaalde kampioenschap op de platte kar te vieren", laat de club weten na overleg met de gemeente en de vervoerder. De rest van het huldigingsprogramma gaat wel door. De ploeg rijdt met de spelersbus vanaf het stadion direct naar de binnenstad. Op het Marktplein begint om 16.30 uur het voorprogramma. De officiƫle huldiging van spelers en staf is om 17.30 uur.
Heracles Almelo is vrijdag kampioen van de Keuken Kampioen Divisie geworden. De ploeg van coach John Lammers won in eigen huis met 2-0 van Jong Ajax. Concurrent PEC Zwolle won ook, met 3-2 bij Helmond Sport, maar eindigde op basis van een slechter doelsaldo achter Heracles. De spelers en staf van de club uit Zwolle zijn zaterdagavond feestelijk gehuldigd.
Open vrachtwagen
Het ongeluk in Yerseke gebeurde toen een open vrachtwagen, waarmee een meisjesteam van Voetbal Vereniging Yerseke zou worden gehuldigd, bij een rotonde op de Welleweg hard moest remmen. Het slachtoffertje viel uit de wagen en overleed ter plaatse. Het meisje was zelf geen lid van de voetbalclub.
Heracles laat weten met de nabestaanden mee te leven.
Er gaat vaker iets mis met kampioenskarren. Vorig jaar mei raakten twintig mensen gewond toen een platte wagen achter een tractor in Losser (Overijssel) omsloeg. Op de kar stonden leden van de plaatselijke voetbalclub om een kampioensfeest te vieren. Vier van hen moesten naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
2 uur geleden