Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Geen reden om Russische staat te beschuldigen over Navalni'

'Geen reden om Russische staat te beschuldigen over Navalni'

MOSKOU (ANP/AFP) - Er is geen enkele reden de Russische staat te beschuldigen over wat de corruptiebestrijder en Kremlincriticus Aleksej Navalni is overkomen, beklemtoont de Russische regering. Ze heeft zich herhaaldelijk bereid verklaard met de Duitse autoriteiten samen te werken in het onderzoek naar Navalni.

Die ligt in coma in een Duits ziekenhuis nadat hij op 20 augustus het bewustzijn verloor op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou. Hij lag enkele dagen in Siberië in een ziekenhuis en is op aandringen van medestanders en familie opgenomen in het academische ziekenhuis Charité in Berlijn.

De Duitse regering maakte bekend dat uit laboratoriumonderzoek "ondubbelzinnig bewijs" naar boven was gekomen dat de oppositieleider was vergiftigd met een soort novitsjok. Dat is een zenuwgas uit de Sovjettijd dat ook is gebruikt bij de gifaanslag op de voormalige Russische dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter Julia in maart 2018 in Groot-Brittannië. Bondskanselier Angela Merkel zei dat Navalni slachtoffer is geworden van een misdaad om hem het zwijgen op te leggen. Ze eist uitleg van Moskou.

De populaire corruptiebestrijder Navalni geldt al jaren als de belangrijkste oppositieleider in Rusland. Hij was op reis om zich voor te bereiden op de regionale verkiezingen volgende maand en kandidaten te selecteren om te gaan steunen. De jurist Navalni is ondanks tegenwerking van de autoriteiten bekend dankzij sociale media waar hij zijn onderzoeken naar corruptie en machtsmisbruik heeft geëtaleerd. Hij heeft daarmee ook erg veel vijanden gemaakt onder machtige oligarchen.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

51 minuten geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

2 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

5 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

10 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

12 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

13 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

13 uur geleden