Geen record voor wielrenner Buchmann in 'Everest Challenge'
ÖTZTAL (ANP) - De Duitse wielrenner Emanuel Buchmann gaat toch niet de boeken in als de nieuwe recordhouder van de zogeheten Everest Challenge. De 27-jarige coureur van Bora-hansgrohe heeft volgens de organisatie van de uithoudingsproef niet voldaan aan alle voorwaarden.
De nummer 4 van de Tour de France van vorig jaar reed afgelopen vrijdag steeds weer opnieuw de Haiminger Berg in het Ötztal in Tirol in Oostenrijk op, een klim van 10 kilometer met 1050 hoogtemeters. Dat deed hij echter niet steeds aan dezelfde kant van de berg, terwijl je volgens de regels maar voor één klimzijde mag kiezen.
Ook zijn tijd van 7 uur en 28 minuten klopte volgens de wedstrijdleiding niet. Het ging bij Buchmann om de gereden tijd en niet volgens de voorschriften om de verstreken tijd en die bedroeg 7 uur en 51 minuten.
Goede doel
Buchmann deed zijn recordpoging vooral voor het goede doel. Door zijn twee 'overtredingen' van het reglement blijft het huidige record van de Amerikaan Keegan Swenson (7 uur en 40 minuten) staan.
De bedoeling van de Everest Challenge is in zo kort mogelijke tijd 8846 hoogtemeters te overbruggen, oftewel de hoogte van de Mount Everest.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
18 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
1 dag geleden