Geen publiek bij belangrijke E3-beurs voor computerspelindustrie
LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Electronic Entertainment Expo (E3) zal dit jaar niet met publiek worden gehouden vanwege het coronavirus. In de Verenigde Staten zijn door de omikronvariant van het virus veel besmettingen. De organisatie zegt nog niet te weten of er een digitaal evenement komt dit jaar. Vorig jaar was dat er wel.
Op de jaarlijkse vakbeurs voor de computerspelindustrie worden vaak producten gelanceerd. De beurs zou pas in juni plaatsvinden. "Vanwege de aanhoudende gezondheidsrisico's rondom Covid-19 en de potentiële gevolgen daarvan voor de veiligheid van standhouders en bezoekers, zal E3 niet met publiek gehouden worden", verklaarde organisator Entertainment Software Association (ESA).
De beurs wordt normaal gesproken altijd in Los Angeles in Californië gehouden. De E3 werd voor het eerst in 1995 georganiseerd.
Sommige grote uitgevers van computergames, zoals Electronic Arts en Sony, houden dit jaar buiten de beurs om eigen presentaties van nieuwe games, via bijvoorbeeld livestreams. De twee bedrijven hadden eerder al aangekondigd niet deel te nemen aan E3, vanwege onzekerheid of de beurs door zou kunnen gaan.
Andere Amerikaanse evenementen die dit jaar gehouden zouden worden zijn ook al ingekort, afgezegd of uitgesteld, zoals de Consumer Electronics Show (CES), de grootste technologiebeurs ter wereld, de awardshow van de Grammy's, de belangrijkste muziekprijzen van het land en het gerenommeerde Sundance Film Festival.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
10 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
16 uur geleden