Geen publiek bij belangrijke E3-beurs voor computerspelindustrie
LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Electronic Entertainment Expo (E3) zal dit jaar niet met publiek worden gehouden vanwege het coronavirus. In de Verenigde Staten zijn door de omikronvariant van het virus veel besmettingen. De organisatie zegt nog niet te weten of er een digitaal evenement komt dit jaar. Vorig jaar was dat er wel.
Op de jaarlijkse vakbeurs voor de computerspelindustrie worden vaak producten gelanceerd. De beurs zou pas in juni plaatsvinden. "Vanwege de aanhoudende gezondheidsrisico's rondom Covid-19 en de potentiële gevolgen daarvan voor de veiligheid van standhouders en bezoekers, zal E3 niet met publiek gehouden worden", verklaarde organisator Entertainment Software Association (ESA).
De beurs wordt normaal gesproken altijd in Los Angeles in Californië gehouden. De E3 werd voor het eerst in 1995 georganiseerd.
Sommige grote uitgevers van computergames, zoals Electronic Arts en Sony, houden dit jaar buiten de beurs om eigen presentaties van nieuwe games, via bijvoorbeeld livestreams. De twee bedrijven hadden eerder al aangekondigd niet deel te nemen aan E3, vanwege onzekerheid of de beurs door zou kunnen gaan.
Andere Amerikaanse evenementen die dit jaar gehouden zouden worden zijn ook al ingekort, afgezegd of uitgesteld, zoals de Consumer Electronics Show (CES), de grootste technologiebeurs ter wereld, de awardshow van de Grammy's, de belangrijkste muziekprijzen van het land en het gerenommeerde Sundance Film Festival.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
12 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
15 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
16 uur geleden