Geen problemen op snelwegen door gladheid, lokaal wel ongevallen
DE BILT (ANP) - De gladheid vrijdagochtend waarvoor het KNMI met een code geel waarschuwde, heeft op de snelwegen nauwelijks tot problemen geleid. Volgens een woordvoerder heeft de ANWB niet of nauwelijks ongevallen gezien die direct herleidbaar waren naar de gladheid. Vanuit onder meer Rotterdam komen er daarentegen wel meldingen van valpartijen door de gladheid.
Het KNMI gaf in de nacht van donderdag op vrijdag code geel uit voor het hele land, uitgezonderd de kustgebieden, vanwege gladheid door bevriezing van natte weggedeelten. Verkeer en buitenactiviteiten zouden er hinder door kunnen ondervinden. In de loop van vrijdagochtend verdwijnt de gladheid weer. Code geel geldt bijvoorbeeld vanaf 09.00 uur niet meer voor Groningen. Voor bijvoorbeeld Limburg is dat vanaf 10.00 uur.
Volgens de ANWB leidde de gladheid hier en daar tot wat lichte vertraging, vooral omdat weggebruikers soms wat langzamer gingen rijden om beter in te spelen op de gladheid. Maar ongelukken als gevolg van de gladheid, zag de ANWB niet. "Er waren hier en daar wel ongelukken, maar die waren niet direct herleidbaar naar de gladheid." De ANWB roept weggebruikers op nog wel op alert te zijn, omdat het nog wel glad kan zijn.
Lokaal lijken er wel problemen te zijn door gladheid. Rijnmondveilig, een samenwerkingsverband van onder meer de hulpdiensten in de regio Rotterdam-Rijnmond, twittert bijvoorbeeld dat de ambulancedienst vrijdagochtend meerdere telefoontjes heeft gekregen van gevallen fietsers. Zij gingen onderuit door de gladheid. "Ga je de weg op? Wees dan extra alert!" Het Rotterdamse stadsbeheer meldt op Twitter op verschillende plekken in Rotterdam te strooien tegen de gladheid. Omroep Friesland meldt daarnaast ongevallen in Olterterp en Beetsterzwaag die vermoedelijk door de gladheid zijn veroorzaakt. In Olterterp raakte een auto van de weg en belandde in een sloot, in Beetsterzwaag botste een auto op een boom.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
5 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
10 uur geleden