Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen problemen op snelwegen door gladheid, lokaal wel ongevallen

Geen problemen op snelwegen door gladheid, lokaal wel ongevallen

DE BILT (ANP) - De gladheid vrijdagochtend waarvoor het KNMI met een code geel waarschuwde, heeft op de snelwegen nauwelijks tot problemen geleid. Volgens een woordvoerder heeft de ANWB niet of nauwelijks ongevallen gezien die direct herleidbaar waren naar de gladheid. Vanuit onder meer Rotterdam komen er daarentegen wel meldingen van valpartijen door de gladheid.

Het KNMI gaf in de nacht van donderdag op vrijdag code geel uit voor het hele land, uitgezonderd de kustgebieden, vanwege gladheid door bevriezing van natte weggedeelten. Verkeer en buitenactiviteiten zouden er hinder door kunnen ondervinden. In de loop van vrijdagochtend verdwijnt de gladheid weer. Code geel geldt bijvoorbeeld vanaf 09.00 uur niet meer voor Groningen. Voor bijvoorbeeld Limburg is dat vanaf 10.00 uur.

Volgens de ANWB leidde de gladheid hier en daar tot wat lichte vertraging, vooral omdat weggebruikers soms wat langzamer gingen rijden om beter in te spelen op de gladheid. Maar ongelukken als gevolg van de gladheid, zag de ANWB niet. "Er waren hier en daar wel ongelukken, maar die waren niet direct herleidbaar naar de gladheid." De ANWB roept weggebruikers op nog wel op alert te zijn, omdat het nog wel glad kan zijn.

Lokaal lijken er wel problemen te zijn door gladheid. Rijnmondveilig, een samenwerkingsverband van onder meer de hulpdiensten in de regio Rotterdam-Rijnmond, twittert bijvoorbeeld dat de ambulancedienst vrijdagochtend meerdere telefoontjes heeft gekregen van gevallen fietsers. Zij gingen onderuit door de gladheid. "Ga je de weg op? Wees dan extra alert!" Het Rotterdamse stadsbeheer meldt op Twitter op verschillende plekken in Rotterdam te strooien tegen de gladheid. Omroep Friesland meldt daarnaast ongevallen in Olterterp en Beetsterzwaag die vermoedelijk door de gladheid zijn veroorzaakt. In Olterterp raakte een auto van de weg en belandde in een sloot, in Beetsterzwaag botste een auto op een boom.

Meer uit Binnenland

NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

7 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

7 uur geleden
Nederland volgend jaar niet naar Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".

7 uur geleden
Vader krijgt tbs met dwangverpleging voor doden zoon Gianny-Davey

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.

10 uur geleden
Nederland vraagt met 15 EU-landen om Europese regels voor e-steps

DEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.

11 uur geleden
Drie verdachten in soevereinenproces willen op vrije voeten komen

LEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.

12 uur geleden
Programmamakers kritisch over bezuinigingen publieke omroep

HILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.

12 uur geleden