Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen primeur Griekspoor na kansloze nederlaag op Australian Open

Geen primeur Griekspoor na kansloze nederlaag op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van de Australian Open. De beste tennisser van Nederland leed een kansloze nederlaag tegen de Fransman Arthur Cazaux. In een uur en 46 minuten werd het 6-3 6-3 6-1 voor de nummer 122 van de wereld.

Griekspoor begon niet goed op baan 3 van Melbourne Park en verloor direct zijn eerste servicegame. Hij wist de opgelopen achterstand niet meer goed te maken en bij 5-3 maakte de Fransman het overtuigend af met vier sterke services.

In de beginfase van de tweede set kon Griekspoor wel bijblijven, maar bij 3-3 werd hij gebroken. De Noord-Hollander smeet vervolgens hard zijn racket tegen de grond en brak het met zijn voet doormidden.

Geen breakpoint

In de derde set had Griekspoor niets meer in te brengen, tot zijn eigen frustratie. De nummer 31 van de wereld wist weinig snelle punten af te dwingen omdat zijn service het liet afweten en was in de rally's vaak de mindere van de Fransman.

Bij 4-1 werkte Griekspoor drie breakpoints weg, maar op het vierde breakpoint kwam Cazaux na een lob van Griekspoor met een fraaie passing. Niet veel later maakte de Fransman het zeer overtuigend af met een reeks goede services. Hij benutte na een uur en drie kwartier zijn eerste wedstrijdpunt. Hij sloeg in totaal veertien aces, tegenover slechts vier voor Griekspoor. De Nederlander kreeg de hele wedstrijd geen enkel breakpoint.

Teenblessure

Cazaux vierde vervolgens een feestje met de Franse fans op de intieme baan 3. Op de bijbaan hadden zich veel Fransen verzameld, die de hele wedstrijd luidruchtig waren.

Griekspoor gaf na zijn vorige partij aan dat hij last had van een teenblessure. Of die blessure hem heeft gehinderd tegen Cazaux is niet duidelijk.

Wildcard

Griekspoor had voor het eerst de vierde ronde van een grand slam kunnen bereiken. Hij had de eerste Nederlander in twintig jaar kunnen worden in de vierde ronde in Melbourne. In 2004 reikte Sjeng Schalken tot de laatste zestien op de Australian Open.

Griekspoor (27) was als 28e geplaatst in Melbourne. Cazaux doet mee op een wildcard, die hij heeft gekregen vanwege een samenwerking tussen de Australian Open en Roland Garros. In de vorige ronde had de Fransman al de als achtste geplaatste Holger Rune uitgeschakeld.

Hurkacz

Na de uitschakeling van Griekspoor zijn er geen Nederlanders meer actief in het enkelspel.

Cazaux (21) neemt het in de vierde ronde op tegen de Pool Hubert Hurkacz. Die won in vier sets van de Fransman Ugo Humbert.

Meer uit Sport

NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

11 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

14 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

15 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

19 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

21 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italiƫ

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden