Geen positieve coronatesten bij renners op rustdag Tour de France
MORZINE (ANP) - Geen van de renners in de Tour de France is positief getest op corona. Dat meldt de internationale wielrenunie UCI maandag. De renners ondergingen zondagavond meteen na de negende etappe een antigeentest.
Eerder verdwenen drie renners uit de Tour omdat ze bij eerdere tests positief waren bevonden. Maandag is een rustdag, waarna de Tour dinsdag verdergaat met een nog relatief eenvoudige bergrit naar Megève.
Renners die positief zouden zijn bij de antigeentest, zouden maandag een PCR-test moeten ondergaan, zo schrijft de procedure voor. Mocht ook die een positief resultaat opleveren, dan zou het van het aantal virusdeeltjes afhangen of een renner naar huis zou moeten. Het draait dan om de CT-waarde, die aangeeft of het om een oude of een nieuwe besmetting gaat en hoe besmettelijk iemand is.
De Fransman Guillaume Martin, zijn landgenoot Geoffrey Bouchard en de Noor Vegard Stake Laengen verdwenen afgelopen weekend met corona uit de Tour. Nog niet bekend is of er onder de stafleden van de ploegen coronabesmettingen zijn aangetroffen. Een deel van hen onderging pas maandag een eerste test.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
29 minuten geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
2 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
4 uur geleden