Geen popconcerten meer in de Kuip vanaf 2026 om geluidsoverlast
ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse Kuip, het stadion van voetbalclub Feyenoord, worden vanaf 2026 geen grote concerten meer gehouden. Dat bevestigt een woordvoerder van de gemeente Rotterdam na berichtgeving van het AD. In de buurt van het stadion worden woningen gebouwd en het is heel duur om die te isoleren tegen het harde geluid van muziekoptredens. De Kuip wordt gecompenseerd met een "miljoenenbedrag" door de gemeente, aldus de woordvoerder.
Naast de hoge kosten zouden de woningen dusdanig geïsoleerd moeten worden om het concertgeluid tegen te houden, dat het op een warme zomerdag "niet fijn" is binnenshuis, zegt de woordvoerder. "Dan maar liever geen concerten."
De laatste grote concerten in de Kuip werden in 2019 gehouden, van Rammstein en Marco Borsato. In het verleden traden onder meer The Rolling Stones en David Bowie op in het Rotterdamse stadion.
Eerst zou er een nieuw stadion worden gebouwd voor Feyenoord, maar van dat plan werd toch afgezien.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden