Geen politie bij wedstrijd Ajax - FC Utrecht op 15 september
AMSTERDAM (ANP) - De politie zal niet aanwezig zijn bij de wedstrijd Ajax - FC Utrecht op 15 september, meldt het Landelijk Actiecentrum Politieacties. Dit in verband met de acties rondom het vroegpensioen.
Politiemensen zijn voor die wedstrijd niet beschikbaar en houden op enige afstand van voetbalstadion de ArenA in Amsterdam een vakbondsbijeenkomst. Het actiecentrum heeft deze wedstrijd uitgekozen omdat "de druk op deze wedstrijd en het aantal daarbij ingezette politieagenten het grootst is".
De politiebonden hebben hun acties voor een vroegpensioen verhard. Ze stellen dat vanuit de regering te weinig signalen zijn gekomen dat er "met snelheid" wordt gewerkt aan een fatsoenlijke regeling. Die Regeling Vervroegd Uittreden (RVU) is belangrijk omdat het politiewerk zwaar is, wegens de fysieke en mentale belasting. Eerder deze maand ging de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in Rotterdam niet door. Burgemeester Ahmed Aboutaleb verbood dat duel nadat de politie een staking had aangekondigd.
Minder bekeuringen
In de strijd voor die regeling schrijft de politie ook minder bekeuringen uit voor lichte overtredingen en kunnen deurwaarders niet rekenen op politiebijstand.
De gemeente Amsterdam heeft "kennisgenomen" van de politiestaking rondom de wedstrijd, laat een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema vrijdag weten. Zij zegt dat de driehoek (burgemeester, politie, OM) naar de situatie gaat kijken. Een besluit of de wedstrijd door kan gaan, wordt ergens volgende week verwacht.
Meer uit Binnenland
GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
2 uur geleden