Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen politie bij wedstrijd Ajax - FC Utrecht op 15 september

Geen politie bij wedstrijd Ajax - FC Utrecht op 15 september

AMSTERDAM (ANP) - De politie zal niet aanwezig zijn bij de wedstrijd Ajax - FC Utrecht op 15 september, meldt het Landelijk Actiecentrum Politieacties. Dit in verband met de acties rondom het vroegpensioen.

Politiemensen zijn voor die wedstrijd niet beschikbaar en houden op enige afstand van voetbalstadion de ArenA in Amsterdam een vakbondsbijeenkomst. Het actiecentrum heeft deze wedstrijd uitgekozen omdat "de druk op deze wedstrijd en het aantal daarbij ingezette politieagenten het grootst is".

De politiebonden hebben hun acties voor een vroegpensioen verhard. Ze stellen dat vanuit de regering te weinig signalen zijn gekomen dat er "met snelheid" wordt gewerkt aan een fatsoenlijke regeling. Die Regeling Vervroegd Uittreden (RVU) is belangrijk omdat het politiewerk zwaar is, wegens de fysieke en mentale belasting. Eerder deze maand ging de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in Rotterdam niet door. Burgemeester Ahmed Aboutaleb verbood dat duel nadat de politie een staking had aangekondigd.

Minder bekeuringen

In de strijd voor die regeling schrijft de politie ook minder bekeuringen uit voor lichte overtredingen en kunnen deurwaarders niet rekenen op politiebijstand.

De gemeente Amsterdam heeft "kennisgenomen" van de politiestaking rondom de wedstrijd, laat een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema vrijdag weten. Zij zegt dat de driehoek (burgemeester, politie, OM) naar de situatie gaat kijken. Een besluit of de wedstrijd door kan gaan, wordt ergens volgende week verwacht.

Meer uit Binnenland

Duizenden lopen protestmars tegen 'verdeel-en-heerspolitiek'

AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".

1 uur geleden
Wegwerkzaamheden A1 bij Amsterdam dag eerder klaar

AMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.

3 uur geleden
Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

4 uur geleden
Duizenden mensen op Dam voor betoging tegen kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."

4 uur geleden
Van Vroonhoven wil dat NSC harder opkomt voor eigen idealen

ARNHEM (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) moet harder opkomen voor haar eigen idealen. Dat zei Nicolien van Vroonhoven zaterdag op het ledencongres in Arnhem waar ook afscheid werd genomen van boegbeeld Pieter Omtzigt. "We zullen wel bepaalde wissels moeten omzetten."

4 uur geleden
SGP blijft tegen vrouwen in politieke functies

NIEUWEGEIN (ANP) - Bij de SGP blijven vrouwen niet welkom in politieke of bestuurlijke functies. Een motie van de afdeling Vlissingen om het beginselreglement te wijzigen om dit mogelijk te maken werd zaterdag op de partijdag in Nieuwegein ruim verworpen. Voor het voorstel stemden 53 leden, tegen waren 299 leden.

7 uur geleden
Faber en Klever trekken 118 miljoen euro uit voor migratiedeals

DEN HAAG (ANP) - Ministers Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) gaan per jaar 118 miljoen euro in migratiedeals steken. Het gaat om partnerschappen met landen buiten Europa met als doel om migratie zonder geldige documenten tegen te gaan en migranten die niet in Nederland mogen blijven terug te sturen.

1 dag geleden